تاريخ:بيست و يکم مرداد 1396 ساعت 14:22
کد : 17621

یک قدم از کلاهبرداران پیامکی جلوتر باشید

یک قدم از کلاهبرداران پیامکی جلوتر باشید
شیوه کار به این صورت است که کلاهبردار به ازای خرید وجه یا هر نوع معامله ای، به هنگام واریز وجه به کارت قربانی، یک حساب بانکی را برای خود باز می کند اما شماره تلفن همراه را برای آن حساب، شماره موبایل قربانی قرار می دهد و به هنگام معامله، به هنگام واریز وجه ثمن یا مورد معامله، مبلغ را به حساب جدید خود واریز می کند.

اختصاصی ایران هشدار - چند سالی است که بانک ها از طریق فعال سازی گزینه ارسال پیامک تراکنش ها، مشتریان خود را در جریان تمامی تراکنش های صورت گرفته از قبیل برداشت و واریز به حساب بانکی می گذارند.

این اقدام تا کنون بسیار سودمند و مورد توجه مشتریان بوده و تاثیر بسزایی در کاهش تخلفات و کلاهبرداری داشته است. اما این امکان نیز نیازمند توجه و آگاهی می باشد و در صورت بی دقتی می تواند موجبات کلاهبرداری را فراهم کند.


اخیرا مشاهده شده است که کلاهبرداران از این اقدام بانک ها استفاده و با فریب افراد، اقدام به کلاهبرداری نموده اند. شیوه کار به این صورت است که کلاهبردار به ازای خرید وجه یا هر نوع معامله ای، به هنگام واریز وجه به کارت قربانی، یک حساب بانکی را برای خود باز می کند اما شماره تلفن همراه را برای آن حساب، شماره موبایل قربانی قرار می دهد و به هنگام معامله، به هنگام واریز وجه ثمن یا مورد معامله، مبلغ را به حساب جدید خود واریز می کند اما چون به هنگام افتتاح حساب شماره موبایل را با شماره موبایل خود قربانی قرار داده است، مبلغ ثمن یا معامله به حساب خود کلاهبردار واریز می شود اما پیامک واریز به شماره موبایل خود قربانی ارسال می شود و در صورتی که فرد قربانی بی توجه باشد و به شماره حساب و بانک خود دقت نکند، با این گمان که پیامک بانک برای او ارسال شده و وجه ارسال شده، مورد سوء استفاده قرار گرفته و متضرر می شود.


بنابراین به کاربران توصیه می شود در هنگام معامله و به هنگام دریافت پیامک های ارسالی از بانک، حتما به بانک مرجع و شماره حساب خود دقت نمایند و برای معاملات مراقب این گونه کلاهبرداری باشند.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/17621
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی