تاريخ:هجدهم فروردين 1394 ساعت 11:45
کد : 1766

هکتیویسم چیست؟

هکتیویسم چیست؟
هکتیویسم واژه ای است که برای توصیف هک کردن وب سایت ها یا صفحات شبکه های اجتماعی به کار می رود و در روند فعالیت سایت ها و دسترسی به امکانات آن ها ایجاد اخلال می نماید.
هکتیویسم(Hacktivism) واژه‌ای است که برای توصیف هک کردن وب‌سایت‌ها یا صفحات شبکه‌های اجتماعی به کار می‌رود و هدف اصلی آن ایجاد اخلال سیاسی و اجتماعی می باشد. هکرها جهت ترویج و تبلیغ عقایدشان و یا رسیدن به مقاصد مشخص چه سیاسی و چه اجتماعی اقدام به هک کردن می نمایند. اقدامات هکرها می‌تواند از حملات به قصد متوقف ساختن یا اخلال در کار وب‌سایت (DOS) تا سرقت و انتشار اطلاعات خصوصی،قرار دادن تبلیغات جنجال برانگیز بر روی صفحات وب‌سایت متغیر باشد. به‌طور کلی می‌توان اقدامات این هکرها را به چهار دسته محاصره اینترنتی و مجازی، بمب‌های اتوماتیک ایمیلی، هک کردن وب‌سایت‌ها، ورود به رایانه و استفاده از کرم‌ها و ویروس‌های رایانه‌ای دسته‌بندی کرد.
در محاصره اینترنتی که به قصد ایجاد ممانعت از دسترسی به امکانات وب‌سایت انجام می‌شود، هم‌زمان هزاران فعال وارد یک وب‌سایت می‌شوند و ترافیکی ایجاد می‌کنند که دیگران نتوانند به سایت دسترسی داشته باشند. در بمب‌های ایمیلی، هزاران پیام در یک لحظه با کمک دستگاه‌های اتوماتیک ارسال می‌شود، این کار صندوق ایمیل‌های دریافتی را پر می‌کند به نحوی که دریافت ایمیل‌های واقعی غیرممکن می‌شود. در هک صفحات وب و ورود به رایانه، هکرها وارد سایت اینترنتی شده و مطالب خودشان را جایگزین مطالب موجود در سایت می‌کنند و یا اینکه برای تغییر آنچه بازدیدکنندگان می‌توانند ببینند، آدرس سایت را تغییر می‌دهند. ویروس‌ها و کرم‌ها نیز بخشی از کد هستند که خودشان را به دستورات کامپیوتری می‌چسبانند و اختلال در این دستورات ایجاد می‌کنند.
امروزه هکتیویسم رشد گسترده‌ای داشته و هیچ وب‌سایت و شبکه‌ای در امان نیستند. به‌منظور حفاظت از وب‌سایت‌ها در برابر حملات هکرها لازم است اقدامات زیر را مدنظر قرار دهید:
1. از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ایمن در وب‌سایت خود استفاده نمایید.
2. در سراسر سیستم تان از پسوردهای قوی و محافظت شده استفاده نمایید.
3. مطمئن شوید که سرورتان توسط یک فایروال و نرم‌افزار امنیتی مؤثر محافظت می‌شود.
4. نظارت مداوم بر فایل‌های رمزگذاری داشته باشید تا بتوانید هرگونه اقدام برای نفوذ به سیستم¬تان را به موقع تشخیص دهید.
5. از جزئیات SSL خود محافظت کنید و آن‌ها را به‌صورت مخفیانه نگهداری نمایید.
6. آخرین ورژن از هر نرم‌افزار تجاری را انتخاب کنید. ورژن های قدیمی ممکن است دارای روند شناخته شده باشند و هکرها به راحتی از آن‌ها سوءاستفاده کنند.
7. اگر خودتان میزبانی وب‌سایت تان را بر عهده دارید مطمئن شوید که سخت‌افزارها و نرم‌افزارها مورد استفاده شما امن است.
8. هرگز اطلاعات شخصی مشتریان و جزئیات کارت‌های اعتباری را در سرورهای عمومی تجاری ذخیره ننمایید.
9. اگر متوجه شدید که وب‌سایت شما در برابر حملات DOS و یا DDOS آسیب‌پذیر است، آن را شناسایی نمایید و از متخصصانی که دانش مرتبط و ابزارهای حفاظت از کسب و کار شما را دارند مشورت بگیرید.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/1766
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی