تاريخ:يازدهم شهريور 1396 ساعت 12:19
کد : 17738

سوءاستفاده هکر اینترنتی از سامانه پیامکی

سوءاستفاده هکر اینترنتی از سامانه پیامکی

روشی که هکر‌ها برای نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای به کار می‌برند سوء استفاده از اشتباهات کاربران و عدم دقت آنها می‌باشد و یکی از این اشتباهات رایج انتخاب نادرست رمزهای عبور می‌‌باشد بنابراین در انتخاب رمز عبور نهایت دقت را داشته باشید.

 

به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: هکری که با نفوذ به سامانه پیامکی یکی از شهروندان اقدام به ارسال پیامک‌‌های تبلیغاتی انبوه می‌نمود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با نفوذ به سیستم ارسال پیامک او اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با هزینه وی می‌نماید بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های فنی و تخصصی انجام شده بر روی سیستم‌های کامپیوتری شاکی و همچنین اقدامات لازم در فضای مجازی متهم شناسایی و دستگیر گردید.

این مقام مسئول عنوان کرد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس چاره‌ای جزء بیان حقیقت نداشته انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی در پایان افزود: روشی که هکر‌ها برای نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای به کار می‌برند سوء استفاده از اشتباهات کاربران و عدم دقت آنها می‌باشد و یکی از این اشتباهات رایج انتخاب نادرست رمزهای عبور می‌‌باشد بنابراین در انتخاب رمز عبور نهایت دقت را داشته باشید و از رمزهای قوی که ترکیبی از حروف، اعداد و کارکتر هستند استفاده نمایید.

شایان به ذکر است کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک در این خصوص آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت‌های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.


منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/17738
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی