تاريخ:هفتم آبان 1396 ساعت 11:41
کد : 18010

هشدار به متقاضیان ثبت نام در عتبات؛ اخذ وجه نقد، کلاهبرداری است

هشدار به متقاضیان ثبت نام در عتبات؛ اخذ وجه نقد، کلاهبرداری است

سازمان حج وزیارت اعلام کرده است که در ثبت‌نام‌های عتبات ، باید به دفاتر مورد تأیید این سازمان مراجعه کنند. چرا که تنها دفاتر زیارتی وابسته به سازمان حج و زیارت مورد تأیید بوده و مسئولیت مابقی دفاتر بر عهده ثبت‌نام‌کنندگان است.

 به گزارش ایران هشدار - مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام عتبات در مغازه ها، بنگاه‌ها، مساجد و دفاتر بند "الف" و "ب" وابسته به سازمان گردشگری به هیچ عنوان مورد تأیید سازمان حج و زیارت نیست و نسبت به کلاهبرداری در این زمینه به مردم هشدار جدی داده می‌شود.
اربعین محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری میزان در خصوص مراکز مورد اعتماد برای ثبت‌نام کاروان‌های عتبات گفت: سازمان حج وزیارت بار‌ها اعلام کرده است که در ثبت‌نام‌های عتبات چه به‌طور معمول که در طی سال انجام می‌شود و چه در ایام خاصی، چون اربعین حسینی باید به دفاتر مورد تأیید این سازمان مراجعه کنند. چرا که تنها دفاتر زیارتی وابسته به سازمان حج و زیارت مورد تأیید بوده و مسئولیت مابقی دفاتر بر عهده ثبت‌نام‌کنندگان است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰۰ دفتر زیارتی وابسته به سازمان حج و زیارت در سامانه معرفی شده و مورد تأیید این سازمان محسوب می‌شوند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: همه دفاتر خارج از لیست سامانه سماح از لحاظ قانونی ایراد داشته و می‌تواند زمینه را برای سوء‌استفاده کلاهبرداران فراهم کند.

وی عنوان کرد: همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی بازار ثبت‌نام عتبات حتی در مراکز غیرمرتبط به یک امری معمولی تبدیل شده است. این در حالی است که در برخی مغازه‌ها، بنگاه‌ها و دفاتر بند الف و ب وابسته به گردشگری نسبت به ثبت‌نام افراد برای اعزام به عتبات اقدام می‌شود در حالی‌که این مراکز از نظر قانونی ایراد داشته و مورد تأیید سازمان حج و زیارت نیست.

نظافتی در ادامه یادآور شد: به منظور تسهیل در ثبت‌نام عتبات امکان معرفی نزدیک‌ترین مراکز به محل زندگی ثبت‌نام‌کنندگان فراهم شده است و مراجعه‌کنندگان می‌توانند به‌راحتی به مراکز معتبر دسترسی پیدا کنند.

وی با تأکید به روند کاری کلاهبرداران فضای مجازی و مراکز غیرقانونی و نحوه دریافت وجه لازم برای سفر یادآور شد: در سیستم سازمان حج و زیارت به هیچ عنوان هیچگونه وجه نقدی به‌صورت دستی و یا به حساب شخص یا دفتر دریافت نمی‌شود و تمامی هزینه‌ها به حساب تجمیع وجوه ستاد اربعین واریز می‌شود. بر این اساس به مراجعه‌کنندگان توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و یا حضوری از پرداخت هرگونه وجه به حساب شخص و یا نقدی خودداری کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در پایان اظهار داشت: به تمامی متقاضیان حضور در مراسم اربعین حسینی نسبت به ثبت‌نام در مراکز متفرقه و خارج از لیست سازمان حج و زیارت هشدار داده می‌شود و در صورت هرگونه اخاذی و کلاهبرداری نسبت به این امر سازمان حج و زیارت هیچگونه مسئولیتی را قبول نکرده و افراد خود نیز مسبب این امر محسوب می‌شوند.

 

خبرگزاری میزان

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/18010
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی