تاريخ:پانزدهم آبان 1396 ساعت 08:49
کد : 18051

دستگیری کلاهبرداران تلفنی در شهرستان قرچک

دستگیری کلاهبرداران تلفنی در شهرستان قرچک

کلاهبردارانی که با استفاده از غفلت و احساسات مردم به صورت تلفنی اقدام به کلاهبرداری می کردند در شهرستان قرچک دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار -  فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: کلاهبردارانی که با استفاده از غفلت و احساسات مردم به صورت تلفنی اقدام به کلاهبرداری می کردند در شهرستان قرچک دستگیر شدند.

سردار عبدالرضا ناظری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری تلفنی فرد یا افرادی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران قرار گرفت.

وی افزود: این افراد در مناطق مختلف شهرستان ری و شهرستان های جنوب شرق استان تهران سوژه های خود را شناسایی کرده و ضمن ارتباط برقرار کردن با دوستان ، همسایگان و هم محلی ها، اطلاعاتی از خانواده ، دوستان ، خویشاوندن و اسامی دوستان آن ها کسب می کردند.
وی بیان کرد: این دو فرد کلاهبردار با تماس برقرار کردن با اطلاعات تلفن 118 و ارائه مشخصات افراد ، شماره تماس تلفن ثابت آن ها را دریافت کرده و در ساعات خاص، با سیم کارت های بدون هویت به منزل فرد شناسایی شده تماس گرفته و خود با نام و مشخصات یکی از فامیل ها معرفی می کردند که بر اثر تصادف و یا بیماری در بیمارستان بستری شده و نیاز مبرم به پول دارند.
ناظری تصریح کرد: البته در بسیاری از شرایط ، افراد متوجه کلاهبرداری شده و پاسخی به آن ها ارائه نمی کردند ولی بیش از 70 مورد از افرادی که با آن ها تماس حاصل شده بود، مبالغی را به شماره کارتی که این افراد اعلام می کردند واریز می کردند.
وی بیان کرد: این دو فرد کلاهبردار به این شیوه و با استفاده از غفلت و احساسات مردم بیش از 400 میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی با به کاری گیری تجربه و ترفندهای تخصصی، این دو فرد را شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
وی گفت: تاکنون حدود 70 پرونده از مالباختگان در فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تشکیل شده و در صورتی که دیگر افراد به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند می توانند با مراجعه به پلیس آگاهی نسبت به طرح شکایت اقدام کنند.
وی از مردم خواست تا در صورت مواجهه با تماس های مشکوک ، پیش از واریز وجه از صحت موضوع اطمینان حاصل کنند تا مورد کلاهبرداری افراد سودجو قرار نگیرند.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

منبع : ایرنا

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/18051
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی