تاريخ:بيست و سوم آبان 1396 ساعت 11:30
کد : 18096

دستگیری باند کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت

دستگیری باند کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین از دستگیری و انهدام باند کلاهبرداری از شهروندان به شیوه کارت به کارت خبر داد.

به گزارش ایران هشدار - سرهنگ آرش مرادی گفت: با ارجاع پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی وانقلاب به پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از دو شهروند از طریق دستگاه ATM، به مبلغ 50میلیون ریال، موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

وی ادامه داد: فردی طی تماس با شاکیان با ادعای اینکه  برنده سفر به عتبات عالیات رادیو جوان شده اند جهت دریافت کمک هزینه سفر ، آن ها را پای دستگاه ATM می کشاند.

وی افزود: با مراجعه شهروندان به دستگاه ATM و راهنمایی کلاهبرداران از طریق تماس تلفنی و انجام عملیات بانکی از طریق دستگاه عابر بانک، دو شهروند به جای دریافت کمک هزینه، حساب کارت آن ها خالی می شود.

رئیس پلیس آگاهی استان عنوان کرد: کارآگاهان پلیس پس از کسب اطلاعات و انجام تحقیقات و بررسی های لازم یک زوج را در استان تهران دستگیر و در بازجویی فنی پلیس به بزه انتسابی و خرید کالا، کارت هدیه و طلا از پول های کلاهبرداری کرده با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کردند.

مرادی تصریح کرد: با دستگیری دو همدست زوج دستگیرشده و تشکیل پرونده، متهمان پس از معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

سرهنگ مرادی در پایان از شهروندان خواست به پیامک ها و تماس های مشکوک مبنی بر برنده شدن تحت عنوان سفر به عتبات عالیات، شمابرنده خوش شانس همراه اول شدید و ... اعتنا نکنند.

وی گفت: برای واریز وجه به حساب عابر بانک آن ها نیازی به حضور در کنار دستگاه خود پرداز نیست و عنوان این موضوع که (در انتقال وجه با استفاده از شبکه شتاب اشکالی رخ داده) صرفا شگردی است که کلاهبرداران از آن برای تحصیل رمز اینترنتی و خالی کردن حساب عابر بانک شهروندان استفاده می کنند.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/18096
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی