تاريخ:بيست و يکم آبان 1390 ساعت 00:00
کد : 199

سرمایه گذاری در شرکت هایی با سود بالا و فریبنده

سرمایه گذاری در شرکت هایی با سود بالا و فریبنده
در سال های اخیر شرکت هایی پا به عرصه گذاشته اند که در ازای سرمایه گذاری مردم در این شرکت ها، سودهای بسیار بالاتر از بانک ها و بورس به سرمایه گذاران اعطا می نمایند. این شرکت ها حال چه خارجی و چه ایرانی تا به حال پول افراد زیادی را به تاراج برده اند.
 

 

در سال های اخیر شرکت هایی پا به عرصه گذاشته اند که در ازای سرمایه گذاری مردم در این شرکت ها، سودهایی بسیار بالاتر از بانک ها و بورس به سرمایه گذاران اعطا می نمایند. این شرکت ها، حال چه خارجی و چه ایرانی، تا به حال پول افراد زیادی را به تاراج برده اند و هنوز هم پرونده برخی از این شرکت ها در مراجع  قضایی مطرح است. شرکت هایی مانند پالینور،گالف و آسوگستر شرق ایرانیان. باید توجه داشت که ماهیت این شرکت ها این گونه است که این شرکت ها پس از جذب سرمایه های  اولیه افراد، این سرمایه گذاران را با دادن جوایز نقدی تشویق به جذب سرمایه گذاران جدید می نمایند. هر چند این شرکت ها مدعی هستند که سرمایه های مردم را در کارهای بسیار پر سود ده به کار می گیرند و در نتیجه سودهای بالایی به سرمایه گذاران اعطاء می نمایند، لکن حقیقت آن است که این شرکت ها از سرمایه افراد جدید برای اعطای سود به سرمایه گذاران قدیمی تر استفاده می نمایند.

 

 

پایان فعالیت این شرکت ها زمانی است که ورود سرمایه به سیستم آنها به صفر میل  می کند و شرکت دیگر سرمایه جدیدی برای اعطای سود سرمایه گذاران ندارد. در این وضعیت صاحبان شرکت یا پس از به جیب زدن پول های مردم متواری می شوند (مانند شرکت سوئیس کش) و یا با پیگیری شاکیان در چنگال قانون اسیر می شوند. باید توجه داشت که حتی اگر شرکتی بخواهد واقعاً مطالب کذب این شرکت ها را عملی نماید و سرمایه های مردم را در کار های پرسود ده به کار گیرد و سودی بیشتر از بانک ها و بورس به مردم اعطاء نماید، اساساً برای فعالیت این نوع شرکت ها باید چارچوب قانونی تعریف شود و اگر قرار باشد روزی این نوع شرکت ها در ایران فعالیت نمایند، باید برای آنها چارچوبی قانونی تصویب شود و آنها تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت نمایند. از سوی دیگر، سودهای بسیار نامتعارفی که این شرکت ها مدعی پرداخت آن هستند (مثلاً ماهانه بیست درصد)، اساساً در هیچ کار تجاری یا اقتصادی در هیچ جای دنیا ممکن نخواهد بود. لکن نحوه معرفی این شرکت ها، با توجه به بکار گیری پیشرفته ترین فنون روانشناسی، به گونه ای است که افراد مختلف را اغوا می نماید و آنها را برای رسیدن به سودهای کلان وسوسه می نماید.

 

 

سؤالی که ما از افراد فریب خورده داریم این است که شما چطور بدون دریافت هیچ رسید، چک، سفته یا ضمانت قانونی مبالغ کلان خود را صرفاً با دریافت چند عدد در سایت شرکت در اختیار این شرکت ها قرار می دهید؟

به هر حال توصیه ما این است که اگر زمانی سرمایه ای دارید و به سود آن نیاز ندارید آن را در حساب های معتبر قرض الحسنه بگذارید و از برکت آن استفاده نمایید (البته نیت مهم است) و اگر به هر دلیلی می خواهید از سود آن استفاده نمایید، از بانک ها استفاده نمایید که بازگشت اصل  سرمایه و سود در آنها تضمین شده هستند و یا این که در بورس سرمایه گذاری نمایید که حداقل بازگشت اصل سرمایه در آن تضمین  شده است.آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای