تاريخ:ششم مرداد 1394 ساعت 12:54
کد : 2810

کلاهبرداری از طریق شرکت در مسابقات شبکه های ماهواره ای

کلاهبرداری از طریق شرکت در مسابقات شبکه های ماهواره ای
که شما برای شرکت در مسابقه با شماره هایی که از قبل اعلام شده است، تماس می گیرید، بعد از وصل شدن ارتباط منشی خط به صورت خودکار در حدود پانزده دقیقه شروع به گفتن جملات فریبنده و اغوا کننده و تشریح چگونگی شرکت در مسابقه و دریافت جوایز می نماید.

ایران هشدار -
مدتی است که از طریق برخی از شبکه های ماهواره ای مسابقاتی با جوایزی به ظاهر ارزنده و گران قیمت ترتیب داده شده است و از طریق تبلیغات اغوا کننده از هموطنان داخل کشور درخواست می شود در این مسابقات شرکت کنند. اما در پشت پرده این مسابقات با جوایز گرانبها، کلاهبرداری از طریق خطوط تلفن و خطوط ماهواره ای نهفته است. این شبکه های ماهواره ای خارج از کشور با بعضی از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفنی در خارج از کشور قرار داد همکاری منعقد می نمایند و از هر تماسی که از داخل کشور با این شماره های مخصوص برقرار می شود مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می نماید، که با توجه به حجم تماس ها این رقم مقدار هنگفتی خواهد شد.

شگرد کار این کلاهبرداران بدین صورت است که شما برای شرکت در مسابقه با شماره هایی که از قبل اعلام شده است، تماس می گیرید، بعد از وصل شدن ارتباط منشی خط به صورت خودکار در حدود پانزده دقیقه شروع به گفتن جملات فریبنده و اغوا کننده و تشریح چگونگی شرکت در مسابقه و دریافت جوایز می نماید. بعد از سپری شدن این زمان تماس به صورت خودکار قطع شده و افراد برای رسیدن به جوایز مسابقه مجدد با شماره ها تماس برقرار می کنند و این چرخه چندین بار تکرار می شود. با توجه به گران بودن تعرفه های خدمات ارتباطی که از طریق شرکت های مخابراتی در نظر گرفته شده است، سود کلانی نصیب این شبکه ها می شود. افراد شرکت کننده در این گونه مسابقات از این شیوه کلاهبرداری آگاهی کافی نداشته و برای رسیدن به جوایز به اصطلاح ارزنده تلاش بیهوده می نمایند. در انتها بعد از ارسال قبوض تلفن هموطنان با مبالغ هنگفتی مواجه میشوند که در ابتدای امر علت آن را نمی دانند ولی بعد از مقداری تحقیق متوجه خواهند شد این مبلغ سرسام آور مربوط هزینه تماس آنها با خارج از کشور است.
در خاتمه یاد آوری این موضوع ضروری است که در بسیاری از کلاهبرداری هایی که در حال حاضر در جامعه رخ می دهد طمع افراد و آرزوی یک شبه پولدار شدن وسیله ای در اختیار مجرمان وکلاهبرداران برای رسیدن به مقاصد شومشان است.
 

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/2810
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی