تاريخ:چهاردهم مرداد 1394 ساعت 14:59
کد : 2931

کلاهبرداری از طریق تقلید صدا

کلاهبرداری از طریق تقلید صدا
به هموطنان پیشنهاد می شود با به کار گیری موارد زیر از بروز اینگونه کلاهبرداری ها پیشگیری به عمل آورند:

ایران هشدار - اگر چه ظهور و تاثیر گذاری تکنولوژی بر زندگی بشر بسیاری از دشواری ها را آسان نموده است ولی از طرف دیگر این مسئله باعث بروز بسیاری از کلاهبرداری ها و سوء استفاده های نو ظهور شده که تا کنون سابقه نداشته است.
در حال حاضر جرایم و کلاهبرداری های ارتباطی بیشترین آمار کلاهبرداری های مطروحه در محاکم قضایی را به خود اختصاص داده است که منجر به انواع سوء استفاده های مالی شده است. شاید بتوان عنوان نمود که بیشتر جرایم ثبت شده توسط تلفن و موبایل انجام شده است.

اخیراً در سطح جامعه شاهد رواج گونه ای از کلاهبرداری های ارتباطی با سوء استفاده از تلفن هستیم که در آن شخص مجرم با تقلید صدای دیگران خود را جای آنان جا زده و از طعمه های خود طلب دریافت وجه می کند. افراد کلاهبردار معمولاً خو را یا یکی از اقوام فرد معرفی می نمایند که در شرایط اضطراری قرار گرفته است و یا اینکه خود را یکی از مقامات رسمی معرفی می نمایند که برای امور خیر طلب کمک می کنند. افراد مالباخته با نیت خیر و برای کمک به همنوع خود مبالغی را به صورت واریز کارت به کارت در اختیار این افراد قرار می دهند و چون هیچ گونه آدرس و نشانی از این افراد در اختیار نیست، کار پیگیری و شناسایی این افراد به کندی صورت می پذیرد.

به هموطنان پیشنهاد می شود با به کار گیری موارد زیر از بروز اینگونه کلاهبرداری ها پیشگیری به عمل آورند:

• هنگام تماس اگر شماره شخص تماس گیرنده برای شما آشنا نبود، حتماً با احتیاط بیشتری عمل نمایید.
• شناسایی افراد از تن صدا و لهجه در پاره ای ازاوقات به درستی صورت نمی گیرد، در این گونه از موارد بعد از قطع شدن تماس تلفنی با شماره ای که از افراد در اختیار دارید برای حصول اطمینان مجدد با آنها تماس برقرار کنید.
• برای در اختیار قرار دادن کمک های مالی سعی کنید به صورت حضوری مراجعه کنید و اگر این امر برای شما مقدور نبود حتماً صاحب حساب بانکی را شناسایی نمایید.

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/2931
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی