تاريخ:هفدهم مرداد 1394 ساعت 16:01
کد : 2958

چگونه از هک شدن در فضای skype جلوگیری کنیم؟

چگونه از هک شدن در فضای skype جلوگیری کنیم؟
Skype  نرم افزاری است که برای تماس و گفتگوی تصویری از آن استفاده می شود. برای ورود به skype، هر شخص یک کد کاربری و رمز ورود مختص خود دارد که از طریق آن به skype وصل شده و با افراد دیگر تماس تصویری برقرار می کند.
ایران هشدار -
Skype یک نرم افزار است که روی کامپیوتر ها قابل نصب است و برای چت و گفتگوی تصویری از آن استفاده می شود. برای ورود به skype ، هر شخص یک کد کاربری و رمز ورود مختص خود دارد که از طریق آن به skype وصل شده و با افراد دیگر تماس تصویری برقرار می کند.
همانند هر فضای دیگری در فضای مجازی، skype هم تا کنون مورد هجوم و آسیب قرار گرفته و افرادی که از آن استفاده می کنند می بایست در جریان مخاطرات آن قرار گیرند و با آگاهی لازم، از آسیب های این فضا در امان باشند.

هک شدن در skype چگونه اتفاق می افتد?

هک در skype اینگونه است که هکرها به فضای اسکایپ شما حمله میکنند و مالکیت آن را در اختیار می گیرند و سپس هر کاری که بخواهند در قالب نام کاربری شما انجام می دهند؛ بدون اینکه شما بدانید مالکیت این صفحه در اختیار هکر ها قرار دارد.
پس از آن ممکن است کارهای زیر را انجام دهند:

از طریق اسکایپ شما ، از تمامی افرادی که در لیست تماس های شما قرار دارند، درخواست پول می کنند.
می توانند از طریق اسکایپ شما یک اتاق گفتگو ایجاد کنند و در آن تمامی افرادی که در لیست شما هستند را دعوت کنند و هر موضوعی را از طریق شما منتشر کنند، به طوری که شما اطلاعی از آن ندارید.
ممکن است زمانی متوجه شوید که شماره های تماس شما منتقل شده است، بدون اینکه شما هیچ فعالیتی انجام داده باشید.

در صورتی که اکانت شما هک شد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

1. زمان را از دست ندهید هر لحظه ارزشمند است؛ چرا که در این زمانی که از دست می دهید، به آن ها زمان می دهید تا تمام ارتباطات شما در اسکایپ را ویران کنند. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید ، تغییر رمز عبور است.
2. در قسمت بالا و سمت چپ در صفحه اصلی اسکایپ در منوی آبشاری گزینه change password را انتخاب کنید .
3. در قسمت privacy setting برای جلوگیری از دریافت پیغام از شماره های غریبه به جز شماره های تماس خود، این گزینه را مسدود کنید. اگر هکرها کنترل همه اکانت شما را به دست گرفته باشند، می توانند با استفاده از آن اکانت با تمامی شماره تماس ها گرفته وپیغام دهند ، اما برای اینکه جلوی این فعالیت ها را بگیرید می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید:

• در قسمت بالا و چپ صفحه اصلی اسکایپ از لیست آبشاری روی گزینه privacy کلیک کنید .
• به گزینه people only on my contacts list اجازه دسترسی بدهید.
• در قسمت contact skype customer service بروید.
• در قسمت بالا و سمت چپ روی گزینه skypo کلیک کنید.
• روی گزینه account کلیک کنید.
• Username و password را وارد کنید.
• در قسمت راست و بالای صفحه روی گزینه support کلیک کنید.
• روی گزینه there are lots of different ways to get support for skype کلیک کنید.
• روی عنوان how can I get support for skype و سپس customer service و contact customer service کلیک کنید.
• روی گزینه support request page کلیک کنید.
• دوباره با username و password جدید وارد شوید.
• از طریق گزینه select issue ، روی security privacy کلیک کنید.
• سپس گزینه take over / identity thief و سپس next را انتخاب کنید.
پس از انجام این گزینه ها ، قبل از اینکه مکالمات شما با skype customer service تمام شود، در قسمت بالا و سمت چپ روی علامت پاکت نامه کلیک کنید و با وارد نمودن آدرس ایمیل خود ، برای آگاهی از اطلاعات ثبت شده در گفتگوهای خود می توانید همه تاریخچه را آنجا ببینید.

چگونه از هک شدن جلوگیری کنیم؟

1. شما نمی توانید کاری انجام دهید که بتوان از هک شدن صد درصد جلوگیری کرد اما کاری که می توانید انجام دهید این است که جلوی پخش و فراگیر شدن این هک به دایره دوستان و افراد مرتبط با account خود را بگیرید و با این کار شما قادر خواهید بود تا جلوی دسترسی دوباره را بگیرید.
2. همیشه در رابطه با آخرین نشانه های هک شدن و تماس با خدمات مشتری که در قسمت قبل توضیح داده شد دقت کنید.
3. به skype با هیچ سرویس دیگر ، مخصوصا فیس بوک متصل نشوید.
4. دوستان خود در skype را دعوت نکنید تا از صفحه های مورد علاقه شما در شبکه های اجتماعی دیدن کنند؛. به طور مستقیم با آن ها تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که از طریق دیگری از صفحه شما دیدن نمایند. وصل کردن افراد از طریق شبکه های اجتماعی به skype اولین و مهم ترین راه در معرض هک قرار گرفتن است.
5. ممکن است گاهی یک شخص در اسکایپ پیام بدهد و خواهان ارتباط با شما باشد. در صورتی که این شخص را نمی شناسید به هیچ عنوان با او ارتباط نگیرید و به او دسترسی ندهید و از گزینه deny استفاده کنید.
6. زمانی که برای اولین بار می خواهید یک account روی skype ایجاد کنید، از شما سوال می شود که آیا می خواهید اکانت خود را روی facebook یا micosoft ایجاد کنید، بنابراین شما گزینه ای را انتخاب کنید که بیانگر این است که شما می خواهید یک account مجزا از این شبکه اجتماعی داشته باشید و نمی خواهید اکانت خود را با facebook و Microsoft داشته باشید.
7. همواره اگر پیغام مشکوکی دریافت کردید، ابتدا آن را مسدود کنید و سپس از آن عکس بگیرید و از طریق report abuse برای customer service بفرستید.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/2958
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی