تاريخ:نوزدهم تير 1397 ساعت 16:46
کد : 29621

مردم می ترسند سیستم بازاریابی چند سطحی آن ها را استثمار کند

 مردم می ترسند سیستم بازاریابی چند سطحی آن ها را استثمار کند
زمانی که شما در معرفی یک محصول عرضه شده توسط فروشنده مستقیم مشارکت می کنید، آن ها مدیریت می کنند که این تصویر در ذهن مشتری خلق شود که در حقیقت محصولات آن ها بهترین هستند.

به گزارش ایران هشدار - به نقل از نشریه دانشگاه ترانسیلوانیای براسو در کشور رومانی، برای داشتن عملکرد درست، یک سیستم بازاریابی چند سطحی نباید سرگرم وسوسه بردهای سریع و بزرگ شود، بلکه باید روی منافع کوچک و طولانی مدت تمرکز کند.


ترس از انتخاب غلط: زمانی که شما در معرفی یک محصول عرضه شده توسط فروشنده مستقیم مشارکت می کنید، آن ها مدیریت می کنند که این تصویر در ذهن مشتری خلق شود که در حقیقت محصولات آن ها بهترین هستند؛ بنابراین، آن محصولات نمی توانند در قفسه های فروشگاه پیدا شوند، چراکه آن ها با کیفیت بالا هستند و فقط می توانند از طریق این سیستم خریداری شوند.

ترس از عضوی از گروه نبودن: از طریق نمونه محصولاتشان، شرکت های بازاریابی سعی می کنند یک سبک زندگی را که آرزوی همه است، در سیستمی کوچک جای دهند.

ترس از مصاحبه: برای وارد شدن به این کسب و کار، کافی است یک بسته اولیه از محصولات را خریداری کنید. عضو جدید نیازی به شرکت در مصاحبه یا دادن رزومه ندارد. به سادگی از طریق خرید آن بسته از محصول، فرد وارد "بازی" می شود.

ترس از شکست: یک شرکت با سابقه طولانی در زمینه بازاریابی در مورد روش سازمان دادن به کسب و کار بسیار سخن می گوید و برای آن هایی که می خواهند درآمدشان را در یک مسیر "امن" توسعه دهند این باور کردنی می شود.

همزمان، سیستم بازاریابی چند سطحی نیز از میل افراد برای تصدیق و تقدیر سوء استفاده می کند، که در بیشتر موارد برای افراد مهم تر از میل برای امنیت و آسایش دراز مدت است. به همین دلیل است که بسیاری از اعضای جدید با محصولات فروخته نشده بی شمار، گاراژهای خود را پر می کنند، برای اینکه فقط به صحنه دعوت شوند و توسط حضار تحسین شوند، چراکه فقط طی 6 ماه از موقعیت برنز به پلاتین رسیده اند.

برای داشتن عملکرد درست، یک سیستم بازاریابی چند سطحی نباید سرگرم وسوسه بردهای سریع و بزرگ شود، بلکه باید روی منافع کوچک و طولانی مدت تمرکز کند.

محصولات نیاز به فروخته شدن در اندازه های کم به منظور داشتن سفارش های ثابت ماهیانه دارند و معیارها برای عضویت در سیستم ممکن است به علت ماندگاری، سخت گیرانه تر باشد.

با توجه به محصولات شرکت، یک فروشنده خوب موارد ذیل را می داند: ویژگی ها یا خصوصیات، معرفی، نمایش یا مقایسه، ارائه مزایا، مقایسه رقابتی، قیمت ها و دسترس پذیری.

همچنین، برای توزیع کنندگان بسیار مهم است که بدانند چگونه از مدارک فروش استفاده کنند و این که بدانند چگونه محصولات را ثبت کرده و چطور پرداخت کنند و به مشتریان قبل و بعد از فروش کمک کنند. به همین دلیل است که ورود به سیستم بازاریابی چند سطحی در حالی که نسبتاً آسان است، "برای همه" نیست.

 

منبع:mlm book 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/29621
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی