تاريخ:هفدهم شهريور 1397 ساعت 10:28
کد : 29738

پلتفرم تجارت الکترونیک چیست؟

پلتفرم تجارت الکترونیک چیست؟
در بحث تجارت الکترونیک اما پلتفرم یک مدل کسب و کار است که از طریق تسهیل ارتباط بین دو یا چند گروه وابسته به هم موجب ارزش افزوده می شوند.

اختصاصی ایران هشدار - امروزه مشتریان از خرید اینترنتی استقبال می کنند زیرا در آن مدیریت زمان، هزینه و آسودگی خرید به وضوح قابل لمس است. اما کسب و کارها باید از پلتفرم های تجارت الکترونیک قدرتمندی برای جذب مشتری و رقابت با رقبا استفاده کنند تا در این زمینه موفق باشند.
پلتفرم های تجارت الکترونیک اغلب توسط SMEs (کسب و کارهای کوچک و متوسط) که برای اولین بار تجارت و فروش خود را به صورت الکترونیکی آغاز می کنند، مورد استفاده قرار می گیرند.
پلتفرم در یک تعریف ساده عبارت است از مجموعه مولفه های سخت افزاری و نرم افزاری که با کنار هم قرار گرفتن، شرایط آماده سازی یک نرم افزار را فراهم می کنند. در بحث تجارت الکترونیک اما پلتفرم یک مدل کسب و کار است که از طریق تسهیل ارتباط بین دو یا چند گروه وابسته به هم موجب ارزش افزوده می شوند.
هدف اکثر پلتفرم ها ارائه یک solution (راه حل) (برای بسیاری از وب سایت های فروش در زمان واحد و میزبانی در سرورهای شرکت ساخته شده است) برای شرکت ها می باشد. این همان چیزی است که solution  ASP نام دارد.
همه پلتفرم ها تحت همین اصل کار می کنند و شما می توانید فروشگاه تحت وب خود را به سادگی ایجاد کنید و گرافیک مد نظر و طراحی مطابق سلیقه خود را با استفاده از TEMPLATE های فراهم شده یا با استفاده از نمایندگان فروش برای طراحی مد نظر خود ایجاد کنید.
این پلتفرم ها اغلب با یک حق اشتراک ماهانه (حدود 30 تا 150 یورو) کار می کنند و گاهی اوقات هزینه تنظیم فاکتور نیز به آن اضافه می شود.
به طور کلی می توان گفت فروشگاه های اینترنتی وب سایت یا پلتفرمی است که تعداد زیادی کالا و خدمات از هر نوعی را در ویترین خود عرضه می کند.

انواع مدل های پلتفرم

اگرچه غالبا پلتفرم ها بر مبنای یک مدل کسب و کار هستند و ویژگی های مشترکی دارند، ولی در سطوح بالا با هم یکسان نیستند.
یکی از دسته بندی هایی که می توان برای پلتفرم ها انجام داد، بر اساس نوع ارزشی است که در کسب و کار تبادل تبادل می شود و می توان آن را در موارد زیر عنوان کرد:
• مارکت پلیس (market place) ارائه خدمات
• مارکت پلیس ارائه محصول که محصول می تواند فیزیکی یا دیجیتالی باشد.
• پلتفرم پرداخت که تسهیل پرداخت مالی را انجام می دهد.
• پلتفرم سرمایه گذاری که بستری برای تسهیل سرمایه گذاری است.
• شبکه اجتماعی
• پلتفرم های محتوا
• پلتفرم های توسعه نرم افزار
• پلتفرم های ارتباطی


مارکت پلیس در واقع نوعی مدل کسب و کار پلتفرم است که تبادل بین خریدار و فروشنده را تسهیل می کند و می تواند کالا یا خدماتی را ارائه کند. ویژگی های مارکت پلیس این است که محصولی را که فروشنده به فروش گذاشتهT لزوما مالک آن نیست و در واقع انباری نیز وجود ندارد و کسب و کار به عنوان یک واسطه عمل می کند و با تامین کنندگان در ارتباط هستند.
از معروف ترین مارکت پلیس های حال حاضر می توان Amazon و ebay را می توان نام برد.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/29738
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی