تاريخ:بيست و پنجم شهريور 1397 ساعت 15:08
کد : 29759

خط پایان فعالیت financial.org

خط پایان فعالیت  financial.org
شرکت financial.org که با ادعای داشتن رسالت آموزشی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری در حجم وسیعی نموده بود با تلاش مأموران وزارت اطلاعات و دستگیری 18 نفر از سرکردگان اصلی آن به پایان فعالیت خود در ایران رسید.
اختصاصی ایران هشدار- مطابق با اطلاع رسانی انجام شده، شرکت financial.org که با ادعای داشتن رسالت آموزشی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری در حجم وسیعی نموده بود با تلاش مأموران وزارت اطلاعات و دستگیری 18 نفر از سرکردگان اصلی آن به پایان فعالیت خود در ایران رسید.
این شرکت از سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده و در انگلستان به ثبت رسیده است. بر طبق اطلاعات مندرج بر روی سایت شرکت مدیر عامل آن مایکل گوردون است که ۱۷۴ کمپانی به نام او به ثبت رسیده است. این کمپانی ادعا داشته که یک نهاد آموزشی بین المللی است و در  وب سایت آن نیز عنوان شده که Financial.org سر و کار با اوراق بهادار ندارد و از مزایای مالی محصولات و خدمات مالی است که تأمین مالی خود را انجام می دهد. این کمپانی با وعده سوددهی 192% توانست سرمایه گذاران زیادی را از کشورهای متعدد از جمله امارات متحده عربی، فیلیپین و بریتانیا، مالزی، لائوس، سنگاپور، اندونزی و تایلند و حتی ایران به خود جذب نماید. 
این کارتل مالایایی – چینی علی رغم تمامی ادعاهای خود در لیست هشدار نهادهای امنیتی کشورهای متعددی قرار گرفت و نهادهایی از 8 کشور از جمله بریتانیا در مورد معامله با این شرکت اخطار دادند. 
نحوه کلاهبرداری شرکت بدین صورت بوده که در 21 ژوئن (31 خرداد ماه) خبری مبنی بر بسته شدن حساب های دلاری تمامی سرمایه گذاران و تبدیل آنها به ارز مجازی فوین (Foin) منتشر می شود و سرمایه گذاران ملزم می شوند برای فعال کردن حساب های ارز دیجیتالی خود 7 هزار دلار دیگر پرداخت نمایند و تنها تا 31 ژوئیه (9 مرداد ماه) ماه به آنها مهلت داده می شود.
Financial.org  در ادامه به سرمایه گذاران خود اعلام کرد که امکان انصراف از سرمایه گذاری در فوین تا سال آینده میلادی وجود ندارد، اما پس از آن بسیاری از سرمایه گذاران شرکت اعلام کردند که حساب هزاران دلاری آنان ناپدید شده و هیچ گونه فوینی را در ازای آن دریافت نکرده اند. 
در کشور ما نیز تبلیغات گسترده ای به منظور سرمایه گذاری در این شرکت صورت گرفت و متأسفانه علی رغم هشدارهای داده  شده بسیاری از هموطنان اقدام به سرمایه گذاری در آن نمودند تا اینکه در روزهای گذشته با پیگیری نهادهای اطلاعاتی و نظارتی سرگروه های اصلی این شرکت کلاهبردار که قصد خروج از کشور با سرمایه هموطنان را داشتند، دستگیر شدند.
با توجه به عملکرد مشابه شرکت هایی همانند unique finance و worldwide energy با این شرکت، لازم است هموطنان پیش از دیر شدن و از دست دادن سرمایه هایشان هشدارهای داده شده در رابطه با فعالیت در چنین شرکت های کلاهبرداری را جدی بگیرند.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/29759
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی