تاريخ:بيست و نهم مهر 1397 ساعت 13:25
کد : 29835

ورد واید انرژی؛ دسیسه ای هرمی با رویکرد جذب سرمایه

ورد واید انرژی؛ دسیسه ای هرمی با رویکرد جذب سرمایه
شرکت های هرمی با شکل و شمایلی جدید ظهور کرده و درصدد اغواگری و جذب سرمایه افراد برآمده اند.
اختصاصی ایران هشدار- با روشدن شگردهای قدیمی شرکت های هرمی این روزها گردانندگان آن ها، اغواگری برای ثروتمند شدن را از راه های تازه تری تجربه می کنند. یکی از روش هایی که توسط این کلاهبرداران به کار گرفته شده جذب سرمایه افراد با وعده پرداخت سود بالاست که از آن با عنوان دسیسه هرمی جذب سرمایه یاد می شود.
در این نوع دسیسه که در پوشش قانونی شرکت یا مؤسسه انجام می پذیرد، به افراد پیشنهاد پرداخت سودهای بسیار بالایی داده می شود. پس از عضویت و سرمایه گذاری فرد، به او پیشنهاد داده می‌شود که با معرفی چند سرمایه گذار از فرصت درآمدی دیگر شرکت یا مؤسسه استفاده کرده و مبلغ قابل توجّهی را به عنوان پاداش دریافت نماید. از طرفی، شرکت یا مؤسسه برای تداوم زنجیره سرمایه گذاران به طور ماهانه مبلغی را به فرد معرف، از سود سرمایه گذار جدید اعطا می‌کند تا اثباتی بر ادعاهای دروغین مطرح شده در تبلیغات شرکت باشد.
در این دسیسه ها ادعا می شود که سرمایه گذاری های کلانی در پروژه  شرکت های مطرح بین المللی انجام می پذیرد در حالی که پشت پرده فعالیت آن ها، هیچ گونه سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی وجود نداشته و پرداخت سود صرفاً از سرمایه افراد تازه وارد صورت می پذیرد.
نمونه ای از این دسیسه شرکتی به نام ورد واید انرژی(WORLD WIDE ENERGY)  است  که با ادعای سرمایه گذاری در راستای ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و سوخت های زیستی و غیر فسیلی، اقدام به جذب سرمایه نموده و خود را شرکتی قانونی در خرید و فروش سهام در بورس معرفی می نماید.
این شرکت ادعا می کند که در معاملات فارکس و cfd فعالیت داشته و به سرمایه گذاری در این حوزه می پردازد. قرارداد منعقد شده با سرمایه گذاران 24 ماهه بوده و بر طبق ادعا سود اشخاص را به صورت روزانه محاسبه و در صفحه شخصی آنها نشان داده می شود. سود تعیین شده برای هر 1000 دلار سرمایه گذاری، روزانه سه تا 4 دلار عنوان شده است. علاوه بر آن شرکت با این وعده که با معرفی دو نفر عضو جدید و به ازای هر نفر 10 هزار دلار سرمایه گذاری، در هر شاخه زیر مجموعه، 1000 دلار پورسانت پرداخت می کند، به فریب افراد برای بدست آوردن سرمایه آنها می پردازد.
از روش های اصلی واریز سرمایه به شرکت حواله از طریق پول اینترنتی بیت کوین است که این روش رایج ترین روش برای حواله ی سرمایه در شرکت های هرمی نوپا و اخیراً در شرکت ورد واید انرژی است. در این روش سرمایه گذار، سرمایه خود را از طریق صرافی ها و یا دلالان به بیت کوین تبدیل کرده و با توجه به اینکه، این پول اسکناسی ندارد و فقط به صورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد برای شرکت حواله می گردد.
نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با ورد واید انرژی آن است که این شرکت حتی نام دامنه خود را نیز به تقلب از شرکتی قانونی در آمریکا به آدرس worldwideenergy.com  به سرقت برده و با تغییری جزئی در آن، نام دامنه اش را آدرس تقلبیworld wide.energy انتخاب نموده تا بتواند خود را شرکتی معتبر و قانونی جلوه دهد.
بررسی تاریخچه شرکت و نحوه فعالیت ورد واید انرژی یادآور فعالیت شرکت های هرمی همانند unifunds،adrows  و در نهایت مؤسسه کریتور آکادمی است. 
کریتور آکادمی مؤسسه ای است که با وعده سود بالا و در قالب کارگزاری برای شرکت های سرمایه گذاری کاغذی همانند ادروز (ADROWS)، یونی فاندز (UNIFUNDS) و اخیراً ورد واید انرژی (WORLD WIDE ENERGY) اقدام به کلاهبرداری و جذب نیرو و سرمایه نموده است.
این مؤسسه با تکیه بر قدرت تصور و احساسات، از جذابیت های جنسی و یا حس همدردی افراد استفاده کرده تا آن ها را به سرمایه گذاری و جذب نیرو ترغیب نماید.
با بررسی ادعاهای دروغین و سهام های غیرواقعی و بی ارزش اعلامی از سوی مؤسسه کریتورآکادمی متوجه خواهیم شد که سرمایه های وارد شده به حساب مؤسسه در هیچ فعالیتی مورد استفاده قرار نگرفته و همان سرمایه ی جمع شده مجدد به سرمایه گذاران سود بازگردانده می شود. همین امر نشان دهنده ی استفاده از ترفند پونزی در این مؤسسه است و با توجه به این که ترفند پونزی نیاز به یک جریان رو به افزایش ورود سرمایه دارد این مؤسسه با استفاده از طرح هرمی به جذب سرمایه پرداخته است. در واقع با افزایش سود سرمایه گذاران سابق و همچنین کاهش سرمایه گذاران جدید کرتور آکادمی قادر به پرداخت سود به سپرده گذاران نبوده و به ناچار در چنین شرایطی تعطیل و یا با طرح جدید در قالب شرکتی دیگر فعالیت کلاهبردارانه خود را از سرگیری نموده است. مسئله ای که در طرح های قبلی کریتور آکادمی همواره شاهد آن بوده ایم و پس از این نیز شاهد آن خواهیم بود.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/29835
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی