تاريخ:هفتم آذر 1394 ساعت 16:04
کد : 3849

شبکه اجتماعی LinkedIn فرصت استخدام یا تهدید

 شبکه اجتماعی LinkedIn فرصت استخدام یا تهدید
این شبکه کاملاً تخصصی است و کاربران آن افراد متخصص هستند که به واسطه فعالیت در کسب و کار خود در این شبکه عضو شده و دوستانی صرفاً با هدف ارتباطات کاری و تجاری پیدا می کنند.
ایران هشدار - این روزها شاهد فعالیت انواع شبکه های اجتماعی در ایران و سایر کشورها هستیم اما اساساً نوع و حوزه فعالیت این شبکه ها با هم متفاوت است. برخی از این شبکه ها صرفا جنبه سرگرمی و ارتباط و تفریح و  سوء استفاده بین افراد را دارد، اما برخی دیگر با اهداف خاص و حرفه ای که برای ارتباط دادن افراد در مشاغل و حرفه های مختلف طراحی شده اند.
یکی از این شبکه ها که اساس کار آن ایجاد ارتباط و معرفی افراد در مشاغل مختلف است، شبکه اجتماعی لینکدین است.  این شبکه کاملاً تخصصی است و کاربران آن افراد متخصص هستند که به واسطه فعالیت در کسب و کار خود در این شبکه عضو شده و دوستانی صرفاً با هدف ارتباطات کاری و تجاری پیدا می کنند.

این شرکت در سال 2002 توسط ریدهافمن تأسیس شد و افتتاح رسمی آن در تاریخ پنجم می 2003 به ثبت رسید و تیم هدایت این شرکت را مدیران ارشد شرکت های یاهو، گوگل، مایکروسافت و پی پال تشکیل دادند.
در این شبکه اجتماعی پروفایل افراد در واقع رزومه کاری آن ها است و شرکت ها و افرادی که به دنبال استخدام افراد در حرفه خاصی می گردند، از طریق این شبکه اجتماعی و برقراری ارتباط با افراد، این کار را انجام می دهند و افرادی که به دنبال شغل هستند، می توانند شرکت های مد نظر را جستجو کنند.
امکان دیگری که لینکدین برای کاربران فراهم می کند، امکان پرسش و پاسخ سؤالات است. هر فردی می تواند سؤال خود را بین یک جامعه چند میلیون نفری به اشتراک بگذارد و بازخورد و پاسخ های مختلف را دریافت کند و حتی می تواند مهارت های خود را به اشتراک بگذارد.

امکان ارسال دعوت نامه در LinkedIn

اگر عضو این شبکه اجتماعی باشید، روزانه تعداد زیادی ایمیل از طرف دوستانتان دریافت می کنید که شما را به استفاده از یک سرویس یا سایت دعوت می کنند. حال شما می نوانید این پیام را تایید کنید یا رد کنید.

پروفایل صفحه LinkedIn

در پروفایل شما، همه جور اطلاعاتی از نام و ایمیل و تخصص و شغل تا محل کار و محل زندگی و ... می تواند وجود داشته باشد چرا که اساس فعالیت این شبکه های اجتماعی امکان دسترسی به جزئیات تماس با افراد است.

برخی سرویس های ارائه شده در شبکه لینکدین

1 - linked plus : با توجه به حوزه فعالیت کاری افراد، جدید ترین اخبار و اطلاعات را مطابق با علاقمندی های آن ها به آن ها انتقال می دهد.

2 . linked premium subscription : امکان دسترسی به برقراری ارتباط با مشاغل و حرفه هایی که مورد توجه کاربر است، فراهم خواهد شد.

3 . linked group: امکان تبادل ارتباط و گفتگو در گروه ها را به افرادی که با علاقمندی های مشترک در این گروه عضو می شوند را فراهم می کند.

4 . linked talent solution: شرکت ها از این طریق با استفاده از ابزارهای خاص استخدامی می توانند بهترین نیروها ر استخدام کنند.

5 . linked jub seeker premium: امکان دستیابی سریع به مشاغل مورد نظر را برای کاربری که به دنبال شغل است، فراهم می کند.

حال با بررسی مزایای این شبکه و امکاناتی که این شبکه و تعداد 250 میلیون عضو ی که از 200 کشور جهان دارد، آیا کلاهبرداران و سوء استفاده گران از آن غافلند؟
با بررسی زوایای مختلف و امکانات این شبکه به نظر می رسد که کلاهبرداری در آن شایع باشد تا جایی که یکی از سایت های امنیتی آمریکا در مقاله ای به کاربران این شبکه هشدار داده است که دزدی هویت در این شبکه بسیار رایج است. 
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/3849
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی