تاريخ:دهم آذر 1394 ساعت 15:35
کد : 3867

وندالیسم اینترنتی ( vandalism) چیست؟

وندالیسم اینترنتی ( vandalism) چیست؟
کلمه وندالیسم یک واژه فرانسوی است به معنی تخریب کنترل نشده اشیاء، آثار و یا هر چیز دیگری که یک ناهنجاری اجتماعی است؛ اما وندالیسم اینترنتی یا حملات فله ای به تخریب کنترل نشده محیط وب گویند که می تواند صدمات بسیار جدی و جبران ناپذیری به افراد در این محیط وارد نماید.
ایران هشدار-
کلمه وندالیسم یک واژه فرانسوی است به معنی تخریب کنترل نشده اشیاء، آثار و یا هر چیز دیگری که یک ناهنجاری اجتماعی است؛ اما وندالیسم اینترنتی یا حملات فله ای به تخریب کنترل نشده محیط وب گویند که می تواند صدمات بسیار جدی و جبران ناپذیری به افراد در این محیط وارد نماید. این صدمات می تواند به یک شخص، سازمان، داده های سازمان و یا صدمه به سرویس هایی که سایت های تجاری برای مشتریان خود فراهم می آورند، باشد . در واقع vandalism یک فایل اجرایی است که با تغییر ظاهری صفحه وب، آن را بی اعتبار می کند.
خرابکار رایانه ای یا computer vandal کیست ؟
در حال حاضر توسعه دهندگان نرم افزارهای مخرب و تولیدکنندگان ویروس های کامپیوتری و تروجان ها و همچنین دانش آموزان و دانشجویان تازه کار برنامه نویس و برنامه نویس های حرفه ای و با تجربه که قصد آنها تخریب و ایجاد مزاحمت و در برخی مواقع کلاهبرداری در فضای سایبری است، افراد vandal به حساب می آیند.
دلایل وندالیسم و خرابکاری اینترنتی
افراد مختلف با افکار مختلف و به دلایل مختلف ممکن است دست به خرابکاری اینترنتی بزنند. گاهی اوقات هدف سرگرمی و تست یک سری برنامه ها می باشد، اما گاهی هدف بی اعتبار کردن یا بردن آبروی شخص و در مواردی دیگر هدف از این کار بی اعتبار کردن یک سایت مهم دولتی یا یک سایت مهم تجاری است.
زمانی که هدف، یک سایت مهم تجاری یا فروشگاه اینترنتی باشد؛ کلاهبرداران با تغییراتی که روی این سایت ها ایجاد می کنند، ضرر و زیان هنگفتی به صاحبان این سایت ها وارد می آورند . زمانی که هدف سازمان دولتی باشد، کلاهبرداران با تخریب داده های موجود در سازمان می توانند ضررهای جبران ناپذیری بر سازمان وارد نمایند .
تهدیدات وندالیسم کامپیوتری
پس از اینکه یک سایت مورد خرابکاری اینترنتی قرار گیرد، ممکن است با مشکلات عدیده ای روبرو شود :
1 . تغییر در فرم هایی که کاربران سایت پر می کنند که منجر به سرقت هویت می شود .
2 . تغییر در شکل ظاهری سایت ( ممکن است مطالب نا مربوط روی صفحه اصلی سایت قرار دهند).
3 . تغییر دیتا ها.
4 . هک کردن به واسطه ارسال ویروس و ...

با این تفاسیر متوجه می شویم که مسئولان شبکه سایت های مهم می بایست تمامی تدابیر امنیتی لازم را برای سایت خود فراهم کنند تا با این مشکل مواجه نشوند.

چگونه در برابر خرابکاری اینترنتی (computer vandalism) از خود محافظت کنیم :
نرم افزارهای ضد بد افزار (anti malware) بهترین گزینه برای جلوگیری از آسیب های این چنینی به کامپیوتر، موبایل و داده ها هستند.
شرکت کسپراسکای یک پکیج امنیتی برای این گونه تهدیدات تولید نموده است که می تواند از یک طیف گسترده ای از تهدیدات جلوگیری نماید. این پکیج قابل استفاده برای کامپیوتر های خانگی، کامپیوتر های لینوکس، کامپیوتر های mac ، گوشی های تلفن همراه هوشمند و تبلت ها است.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/3867
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی