تاريخ:چهارم دی 1390 ساعت 00:00
کد : 394

سرقت هویت و راه های جلوگیری از آن

سرقت هویت و راه های جلوگیری از آن
اطلاعات هویتی مربوط به اطلاعات شخصی هر فرد در رابطه با مدارک شناسایی و اموال وی می باشد که منحصراً و  بصورت اختصاصی منتسب به شخص می شود و وی را از سایر افراد متمایز می نماید. گاهی این اطلاعات توسط افراد سودجو در جهت جعل عنوان و مدارک شخصی و عابر بانک های اختصاصی مورد سوء استفاده واقع می شود.
ایران هشدار-اطلاعات هویتی در واقع مربوط به اطلاعات شخصی هر فرد در رابطه با مدارک شناسایی و اموال وی می باشد که منحصراً و بصورت اختصاصی منتسب به شخص می شود و وی را از سایر افراد متمایز می نماید.
گاهی این اطلاعات هویتی توسط افراد فرصت طلب و سودجو در جهت جعل عنوان و جعل مدارک شخصی و عابر بانک های اختصاصی مورد سوء استفاده واقع می شود. و به طور کلی می توان این چنین عنوان کرد که سرقت هویت زمانی اتفاق می افتد که بعضی افراد از هویت شما برای انجام کلاهبرداری و اعمال مجرمانه استفاده می کنند.
مجرمان می توانند اطلاعاتی را که به منظور انجام اعمال مجرمانه به آنها نیاز دارند از منابع گوناگون به دست آورند، از جمله:1- سرقت کیف پول شما،2- از طریق اطلاعاتی که دور می اندازید.3- به وسیله به خطر انداختن اطلاعات بانکی و اعتباری شما.آنها ممکن است به شما به عنوان یک شخص از طریق تلفن و یا اینترنت نزدیک شوند و از شما اطلاعاتتان را تقاضا نمایند.

منابع اطلاعاتی هویت، درمورد شما بسیار زیاد می باشند تا حدی که شما نمی توانید از سرقت اطلاعات مربوط به هویت خود به طور کامل جلوگیری نمایید. اما شما می توانید ریسک و خطر از دست دادن آنها را با رعایت چند نکته ساده در زیر به حداقل برسانید :

نکاتی جهت پیشگیری از سرقت اطلاعات هویت:

•    هرگز رسیدهای دستگاه خودپرداز(ATM) و صورتحسابهای بانکی خود را در صورت عدم نیاز نگه داری نکرده و آن را به نحو غیر قابل استفاده دور بیاندازید.

•    هرگز شماره کارت بانکی خود را از طریق تلفن به کسی ندهید. مگر اینکه خودتان تماس گیرنده باشید وکاملا به شخص طرف مقابل اطمینان داشته باشید.

•    تراکنش های مالی مربوط به کارت و حساب بانکی خود را به صورت ماهانه بررسی کنید و در صورت وجود اختلاف و هر گونه مغایرت، موضوع را پیگیری و سریعاً به مسئولین بانک اطلاع دهید.

•    یک لیست از شماره تلفن نزدیکان خود را در کیف پول خود نگه داری نمایید تا فرد یابنده بتواند با شما در صورت گم شدن یا سرقت کیف پولتان ارتباط بر قرار نماید.

•    اگر از اطلاعات حساب شما سوء استفاده شده است از بانک و شرکتهای پشتیبان نرم افزار دستگاه های پایانه فروش و عابر بانک بخواهید که گزارشی در مورد برداشت های غیر مجاز از حساب شما ارائه نمایند.

•    گزارش تراکنش های مالی غیر مجاز و سرقت اطلاعات بانکی را به پلیس در اسرع وقت اطلاع دهید.

•    اگر شما ایمیل و یا پیامکی از طرف بانک و یا موسسات مالی و اعتباری با نام و نشانی غیر متعارف و ناآشنا دریافت نمودید، آن را به مراجع انتظامی و مسئولین بانک مربوطه گزارش دهید.
http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/394
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی