تاريخ:بيست و نهم دی 1394 ساعت 12:47
کد : 4086

کلاهبرداری تلفنی با ایجاد رعب و وحشت

کلاهبرداری تلفنی با ایجاد رعب و وحشت
یک سارق با استفاده از تلفن موبایل و تماس با افراد مختلف به صورت تصادفی و با تقلید صدا و وانمود می کند که یکی از بستگان شخص قربانی است و با ایجاد رعب و وحشت در شخص، وانمود می کند که بر اثر تصادف در بیمارستان منتظر واریز وجهی برای بستری و رسیدگی است.
ایران هشدار- اخیراً مشاهده شده است که یک سارق با استفاده از تلفن موبایل و تماس با افراد مختلف به صورت تصادفی و با تقلید صدا، وانمود می کند که یکی از بستگان شخص قربانی است و با ایجاد رعب و وحشت در شخص، وانمود می کند که بر اثر تصادف در بیمارستان منتظر واریز وجهی برای بستری و رسیدگی است و به این طریق از افراد مختلف اخاذی می کنند.

بر طبق بیانات قربانیان، این سارق چند بار پشت هم با حالت اضطرار و اضطراب تماس می گیرد و به بیان مشکل خود برای بستری در بیمارستان می پردازد و سپس شخص دیگری که شریک وی است با تماس به قربانی بیان می کند که او از هوش رفته و دیگر نمی تواند صحبت کند که این نیز شوک دیگری به قربانی است که قدرت تصمیم گیری و فکر را از او می گیرد و همکار سارق از قربانی مبالغی را درخواست می کند که باید به کارت او واریز کنند و به این طریق از آن ها اخاذی می کند.

نکته قابل توجه اینکه کاربران و افراد باید بدانند، هویت فردی که پشت تلفن است و تماس می گیرد مشخص نیست و آن ها می توانند با نرم افزار های تقلید صدا، خود را به جای هر شخصی قرار داده و افراد را فریب دهند. بنابر این هیچ گاه به این تماس ها توجه نکنند مگر اینکه خود با شماره تماس فرد مورد نظر( شخصی که کلاهبرداران ادعا می کنند در بیمارستان است و از وابستگان قربانی است) تماس بگیرند و از صحت و سقم ماجرا مطمئن شوند و یا اینکه از طریق تماس با بیمارستان و پرس و جو در مورد فرد مد نظر، اطمینان حاصل کنند که آیا این شخص با این مشخصات به آنجا مراجعه کرده یا خیر.

ضمن اینکه در هر شرایطی پول را به حساب افراد غریبه که خود را نزدیک به خانواده یا دوستان شما معرفی می کنند، واریز نکنید و خود شخصاً برای بررسی و پیگیری موضوع به محل مراجعه نمایید.


 
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/4086
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی