تاريخ:بيستم ارديبهشت 1399 ساعت 10:52
کد : 41080

چگونه گوشی های اندرویدی مفقودی را ردیابی کنیم؟

چگونه گوشی های اندرویدی مفقودی را ردیابی کنیم؟
اگر روزی موبایلتان را از دست دادید، دستپاچه نشوید. امروزه ابزارهای مختلفی برای سیستم عامل اندروید وجود دارند که لاک کردن و ردیابی گوشی مفقودی شما را امکان‌پذیر می‌کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛  برای جا گذاشتن گوشی روی میز یک فروشگاه یا سرقت آن توسط سارقین حرفه‌ای تنها چند ثانیه کفایت می‌کند. این روزها که تقریباً ۸۰ درصد مردم دنیا از اسمارت‌فون‌ها استفاده می‌کنند، بروز چنین اتفاقاتی کاملاً اجتناب ناپذیر است. حال به هر شکلی که گوشیتان را از دست دهید، مطمئناً استرس به سراغ شما می‌آید. کشف گوشی‌های مفقود شده به کمک گوگل از دست دادن موبایل نه تنها ارتباط شما را با دنیای دیجیتال قطع می‌کند بلکه هزینه‌های قابل توجهی را نیز برای شما به همراه دارد. از دست دادن اطلاعات داخل دیوایس هم دردسری جداگانه است. به هر حال اگر روزی موبایلتان را از دست دادید (که امیدواریم چنین اتفاقی هرگز رخ ندهد)، دستپاچه نشوید. امروزه ابزارهای مختلفی برای سیستم عامل اندروید وجود دارند که لاک کردن و ردیابی گوشی مفقودی شما را امکان‌پذیر می‌کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم ابزارهای کاربردی برای ردیابی گوشی‌ های اندرویدی را معرفی کنیم.

Find My Device گوگل
هر زمان که با اکانت گوگل خود وارد یک دیوایس اندرویدی شوید، سرویس Find My Device فعال می‌شود. این برنامه زمانی که به هر دلیل گوشیتان را از دست داده‌اید به شما کمک می‌کند آن را ردیابی، لاک و حتی اطلاعات داخل آن را پاک کنید.

برای اطمینان از فعال بودن این ویژگی وارد تنظیمات دستگاه شده و به آدرس Security & Location > Find My Device بروید. اگر گزینه Security& Location در منو تنظیمات دستگاه شما وجود ندارد، به آدرس Google > Security > Find My Device بروید.
در اینجا اگر گزینه Find my Device فعال نبود آن را فعال کنید.

نحوه استفاده
 

برای استفاده از این سرویس باید وارد این آدرس شوید. در این وبسایت ابتدا اکانت گوگل خود را که روی دستگاهتان هم استفاده کردید، وارد کنید.

اگر کامپیوتر در دسترس نیست، از طریق گوشی‌های اندرویدی و استفاده از اپلیکیشن Find My Device هم می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. مانند تصویر پایین امکانات مختلفی در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

پس از اینکه گوشیتان را پیدا کردید، ابتدا باید پین کد دستگاهتان را وارد کنید. سپس وارد اکانت گوگل شوید تا از این طریق ثابت کنید شما صاحب اصلی دیوایس هستید.
 
گوشی‌های سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ دارید، علاوه بر این سرویس گوگل، می‌توانید از سرویس Find my Mobile Device سامسونگ هم کمک بگیرید. این سرویس نه تنها می‌تواند پشتیبان خوبی برای سرویس گوگل باشد، بلکه امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که سرویس گوگل قادر به ارائه آنها نیست.

این سرویس سامسونگ امکانات جالبی از جمله بکاپ از راه دور را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین با استفاده از این برنامه شما می‌توانید از تعویض سیم کارت روی گوشیتان هم مطلع شوید. به‌خاطر داشته باشید برای استفاده از این سرویس شما بایستی حتما یک اکانت سامسونگ داشته باشید.

بر روی گوشی‌های سامسونگ ابتدا وارد تنظیمات شوید سپس به آدرس Biometrics and security > Find My Mobile  بروید. اگر حین انجام تنظیمات اولیه گوشی اکانت سامسونگ را فعال کرده باشید، با ورود به این قسمت خواهید دید که Find my device سامسونگ فعال است. اگر هم فعال نبود تنها چند ثانیه وقت بگذارید و آن را فعال کنید.

روش استفاده

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای