تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1399 ساعت 14:28
کد : 41112

سود بالا از طریق ارز مجازی، شگردی برای کلاه‌برداری از شهروندان

سود بالا از طریق ارز مجازی، شگردی برای کلاه‌برداری از شهروندان
مجرمان سایبری با شیوه‌ای جدید و با وعده پرداخت سودهای بالا از طریق سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال در فضای مجازی،‌ از کاربران کلاه‌برداری می‌کنند.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی دراین‌باره گفت: در پایش های انجام‌شده در فضای مجازی، به تازگی مجرمان سایبری با شیوه‌ای جدید و با وعده پرداخت سودهای بالا از طریق سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال در فضای مجازی،‌ از کاربران کلاه‌برداری می‌کنند.

وی بیان داشت: مجرمان سایبری به منظور کسب درآمد با طراحی وب سایتی با عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال در فضای مجازی و نگهداری از ارز دیجیتال افراد و با وعده پرداخت سود روزانه یک‌درصدی از کاربران کلاه‌برداری کرده و ارزهای دریافتی از این افراد را در سایت‌های قمار و شرط‌بندی مورداستفاده قرار می‌دادند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی حساب‌های یکی از متهمان سایبری که مدتی پیش در شهرستان اراک فعالیت داشت، مشخص شد این فرد در حدود 70 میلیارد ریال به این روش از کاربران فضای مجازی کلاه‌برداری کرده است.

سرهنگ آنقی با بیان اینکه خرید و فروش ارز در فضای مجازی ممنوع است، تصریح کرد: شهروندان به تبلیغات اغفال‌کننده در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی که با عناوینی همچون سرمایه‌گذاری، کسب درآمد‌های میلیونی و... فعالیت می‌‌کنند توجه نداشته باشند، چرا که انگیزه این تبلیغات در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی، کلاه‌برداری مالی از شهروندان است.

وی به مجرمان فضای مجازی هشدار داد: پلیس فتا در جهت سالم‌سازی فضای مجازی، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری ایستاده و با اشرافیت کامل به صورت شبانه‌روز، با رصد پیوسته فضای مجازی با هر نوع تخلفی به‌شدت برخورد می‌کند تا زمینه فعالیت مجرمان از بین برود.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق بخش تماس باما، با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای