تاريخ:سی ام ارديبهشت 1399 ساعت 10:19
کد : 41122

ضرورت رعایت الزامات امنیتی تولید اپلیکیشن از سوی کسب وکارها

ضرورت رعایت الزامات امنیتی تولید اپلیکیشن از سوی کسب وکارها

کسب و کارها برای جلوگیری از سوءاستفاده از نام و برند اپلیکیشن باید به مشتریان خود گوشزد کنند، راه به دست آوردن اپلیکیشن آنها مراجعه به سایت خود کسب و کار و یا مراجعه به مارکت‌های معتبر است.


به گزارش ایران هشدار به نقل از ایرنا، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: رعایت الزامات امنیتی و انتظامی سایبری در تولید اپلیکیشن از سوی کسب و کارها می‌تواند مانع جعل اپلیکیشن آنها از سوی مجرمان سایبری شود.

سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی با بیان اینکه در دوران تعطیلی کسب و کارها در پی شیوع کرونا شاهد بودیم برخی برای حفظ بازار و پاسخگویی به مشتریان خود اقدام به تولید اپلیکیشن کردند، افزود: ورود این کسب و کارهای تازه وارد به فضای مجازی باعث شد تا مجرمان سایبری با سوءاستفاده از نام و برند این اپلیکیشن‌ها اقدام به ساخت اپلیکیشن‌های جعلی برای سرقت اطلاعات شهروندان کنند.

وی الزامات مطالعات حقوقی در این زمینه از سوی کسب و کارهای تازه برای ورود به فضای مجازی را ضروری خواند و افزود: رعایت این الزامات در کنار الزامات امنیتی و انتظامی سایبری برای تولید یک اپلیکیشن نباید نادیده گرفته شود، چراکه تولید اپلیکیشنی بدون این موارد نه تنها برای کاربران و مشتریان آنها دردسر دارد، بلکه خود کسب و کار را نیز با چالش مواجه می‌کند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا یادآور شد: نکته‌ای که کسب و کارها برای انتشار اپلیکیشن خود باید به آن توجه کنند، انتشار در مارکت‌های معتبر و سایت خود کسب و کار بوده و بهتر است از انتشار آن در کانال‌ها و گروه‌های شبکه اجتماعی خودداری کنند، چرا که این امر می‌تواند باعث سوء استفاده مجرمان شود.

این مقام مسئول یادآور شد: کسب و کارها برای جلوگیری از سوءاستفاده از نام و برند اپلیکیشن باید به مشتریان خود گوشزد کنند، راه به دست آوردن اپلیکیشن آنها مراجعه به سایت خود کسب و کار و یا مراجعه به مارکت‌های معتبر است.

وی در توصیه به صاحبان اپلیکیشن‌ها برای جلوگیری از فعالیت نسخه‌های جعلی تأکید کرد: از این نکته نباید غافل شد که صاحبان اپلیکیشن‌ها در کنار رعایت مسائل ایمنی و امنیتی، اطلاع‌رسانی مناسب و همچنین اقدامات قضائی، باید مانع فعالیت‌های اپلیکیشن‌های جعلی شوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا افزود: در صورت وجود یا طراحی اپلیکیشن‌های جعلی با مراجعه به مقامات قضائی باید ارائه شکایت شود، تا شهروندان با خیال آسوده بتوانند از اپلیکیشن تولید شده آن‌ها برای انجام امور روزمره خود بهره ببرند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb//41122
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی