تاريخ:دوم تير 1399 ساعت 11:04
کد : 41198

جویندگان کار در فضای مجازی، با هوشیاری کلاهبرداران را ناکام کنید!!

جویندگان کار در فضای مجازی، با هوشیاری کلاهبرداران را ناکام کنید!!

رئیس پلیس فتا استان کرمان درخصوص کلاهبرداری مجرمان سایبری از متقاضیان کار گفت: در زمان مواجه شدن با آگهی‌های استخدام که در فضای مجازی منتشر شده است هوشیار باشید و از پذیرش مشاغلی که وعده‌های فریبنده می‌دهند، خودداری کنید.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: استفاده از فضای مجازی جهت درج آگهی استخدام و کاریابی فرصتی را فراهم کرده که هم شخص کارآفرین و هم افراد توانا و جویای کار می‌تواند به اهداف واقعی خود دست یابند.

وی بیان کرد: از این رو مجرمین اینترنتی هم با ورود به این حوزه برای جویندگان کار ایجاد دردسر می‌کنند و با درج آگهی‌های استخدام غیر واقعی در سایت‌های تبلیغاتی در صدد کلاهبرداری از آن‌ها هستند.

یادگارنژاد افزود: در صورتی که شخص آگهی دهنده تقاضای دریافت وجه را کرد قبل از واریز هر‌گونه وجهی در خصوص صحت و سقم آگهی تحقیق و بعد از مطمئن شدن اقدام به واریز وجه درخواستی کنید.

وی ادامه داد: قبل از اسکن و ارسال مدارک هویتی و همچنین  پر کردن فرم‌های استخدام حتما از صحت وجود چنین شرکتی مطمئن شوید چرا که مجرمان سایبری با این ترفند پس از جمع‌آوری اطلاعات شخصی شما اقدام به سوء استفاده از این اطلاعات می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در صورتی که بانوان جویای کار قصد انجام مصاحبه حضوری را دارند حتما به همراه یکی از اعضاء خانواده به مکان مورد نظر مراجعه کنید و به راحتی به هر آگهی در فضای مجازی اعتماد نکنید.

رئیس پلیس فتا کرمان خاطرنشان کرد: همواره در فضای مجازی مراقب و هوشیار باشید و فریب تبلیغات گسترده کلاهبرداران را نخورید چرا که افراد سودجو و فرصت طلب به صورت مستمر در حال فعالیت در این فضا بوده و به دنبال راهی برای کلاهبرداری از شما هستند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای