تاريخ:بيست و چهارم تير 1399 ساعت 16:02
کد : 41254

انهدام باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی در کرج/ پولشویی به وسیله اجاره کارت بانکی

انهدام باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی در کرج/ پولشویی به وسیله اجاره کارت بانکی

اعضای باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی با اعتراف به 8 فقره کلاهبرداری به ارزش 3 میلیارد ریال دستگیر شدند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری فارس؛ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: در پی ارجاع چند پرونده کلاهبرداری اینترنتی مبنی براین که شخصی از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ با مالباختگان تماس گرفته و به این شیوه که شما در قرعه کشی صدا و سیما برنده شده اید آن‌ها را به پای دستگاه ATM هدایت وبافعال سازی رمزدوم پویا یا دریافت پسورد App Mobile Banck بانک مربوطه اقدام به برداشت مبالغی در حدود 3 میلیارد ریال کرده است، با توجه به اهمیت موضوع شناسایی متهمان در دستور کار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه خود متوجه شدند وجوه خارج شده از حساب مالباختگان در چند حساب تقسیم شده که بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی حساب‌های مقصد مسدود و 4 نفر از صاحبان حساب به پلیس فتا دعوت شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از حضور افراد پیش گفته مشخص شد که آن‌ها نیز به بهانه بالا بردن گردش حسابشان برای دریافت تسهیلات بانکی طعمه فرد دیگری شده اند و در ازای دریافت مبلغ ناچیزی کارت خود را در اختیار متهم قرار داده اند.

سرهنگ اقبالی تصریح کرد: در ادامه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه فردی که کارت بانکی افراد را برای انجام عمل پولشویی دریافت کرده بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: متهم پس از دستگیری با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و خود را یکی از سرشبکه‌های باند کلاهبرداری اینترنتی معرفی کرد و عنوان کرد که از طریق شبکه‌های اجتماعی از یکی دیگر از افراد دستور اقدامات پولشویی را می‌گیرد.

این مقام انتظامی با بیان این که با تلاش‌های چندین ماهه و اقدامات گسترده پلیسی و اطلاعاتی ماموران، متهم اصلی  نیز در شهرستان ملارد استان تهران شناسایی شد خاطرنشان کرد: بلافاصله ماموران وارد عمل شده و با دریافت نیابت قضائی به شهرستان ملارد اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کرده و به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ اقبالی با اشاره به ادامه دار بودن تحقیقات بر روی این پرونده افزود: تاکنون متهم به 8 فقره کلاهبرداری به ارزش 3 میلیارد ریال اعتراف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به انهدام این باند سازمان یافته کلاهبرداری اینترنتی خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز از اعتماد بی مورد به افرادی که از راه‌های مختلف با آن ها تماس گرفته و درخواست اطلاعات حساب های بانکی آن‌ها دارند پرهیز کنند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای