تاريخ:ششم مرداد 1399 ساعت 13:32
کد : 41292

حتی مبالغ بسیار کم کلاهبرداری در فضای مجازی را گزارش کنید

حتی مبالغ بسیار کم کلاهبرداری در فضای مجازی را گزارش کنید

رئیس پلیس فتا از شهروندان خواست در صورت وقوع جرم کلاهبرداری در فضای مجازی حتی در مبالغ بسیار کم به پلیس فتا مراجعه و اعلام شکایت کنند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا اظهارداشت: گاهی کلاهبرداری در فضای مجازی با مبالغ بسیار اندک رخ می دهد و کاربران فضای مجازی با توجه به ارزش ریالی کم مبلغ کلاهبرداری از اعلام شکایت منصرف می شوند، هر چند که جمع شدن این اندک ها برای فرد کلاهبرداری مبلغ هنگفتی در پی دارد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی که امکان مراجعه حضوری برای کاربران فضای مجازی وجود ندارد، کاربران این فضا می توانند از طریق وب ‌سایت پلیس فتا به نشانی www.CyberPolice.ir شکایت خود را ثبت و خواستار تحقیقات پلیسی باشند.

این مقام انتظامی از شهروندان خواست برای جلوگیری از ورود خسارت به سایر افراد بهتر است که کاربران فضای مجازی به اندک بودن خسارت مالی ناشی از کلاهبرداری توجه نکنند و برای طرح شکایت به پلیس فتا مراجعه کنند تا بدین طریق با شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری سایر کاربران فضای مجازی طعمه این افراد قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: طبق قانون هر فعل و ترک فعلی که قانون برای آن مجازات تعیین کرده، جرم است. بر این اساس رفتار مجرمانه کلاهبرداران فضای مجازی مورد توجه قانون گذار است. بدون اینکه در خصوص ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده، قانونگذار اشاره ای کرده باشد.

سرهنگ گودرزی در خاتمه گفت: مسئولیت پذیری شهروندان و اعلام جرم توسط آنان بدون در نظر گرفتن منفعت مالی، موجب امنیت بیشتر فضای مجازی برای کاربران اینترنتی خواهد بود.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی