تاريخ:نوزدهم مرداد 1399 ساعت 14:01
کد : 41316

کارآفرین خیالی، سوژه هاى خود را در اینترنت دنبال مى کرد

کارآفرین خیالی، سوژه هاى خود را در اینترنت دنبال مى کرد

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در خبر تازه اى از شناسایى و دستگیرى عاملان کلاهبردارى در اینترنت و شبکه هاى اجتماعى با عنوان کاریابى در منزل، خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ جواد جهانشیرى، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در تشریح خبر بیان داشت: با رصد و پایش فضاى سایبرى توسط کارشناسان پلیس فتا استان و همچنین تعدادى از تماس و ارتباطات مردمى ، ‌مشخص شد تبلیغاتى مبنى بر کارآفرینى و کار در منزل در سایت واسطه گر اینترنتى دیوار درج شده که داوطلبین جهت عضویت مى بایست مبالغى از 50هزار تومان تا 150هزار تومان به حساب هاى اعلام شده واریز کنند و پس از واریز وجه دیگر کسى پاسخگو نبوده و سرمایه هاى ریز قربانیان جویاى کار در دستان افراد سودجو تبدیل به رقم هاى وجوه سنگین مى شود بر همین اساس رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: عمده انتشار این تبلیغ در سایت واسطه گر اینترنتى دیوار بود که با بررسى کارشناسان پلیس فتا سرنخ هایى از هویت کلاهبردار بدست آمد .

 
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در ادامه روند شناسایى عامل یا عاملان کلاهبردارى گفت: با بررسى هاى پلیسى و اقدامات میدانى مشخص شد متهم یا متهمان بعد از فریب افراد جویاى کار در سایت واسطه گر اینترنتى وجوه کلاهبردارى شده را در حساب هاى دیگرى به گردش درآورده اند.
 
این مقام مسئول افزود : با سرنخ هاى بدست آمده از کلاهبردارى موصوف مشخص شد شاکیان و قربانیان این کلاهبردارى به دلیل ارقام قابل اغماض از ارائه شکایت به مراجع قضایى خوددارى کرده که این امر موجب گستاخى بیشتر مجرمین در رسیدن به اهداف سوء و کلاهبردارانه شان خواهد شد.
 
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى بیان داشت : با تلاش کارشناسان پلیس فتا استان متهم به همراه دو همدست وى مورد شناسایى قرار گرفتند و با هماهنگى قضایى به پلیس فتا استان منتقل شدند.
 
 
جهانشیرى ادامه داد: در بررسى اولیه از حساب و مدت فعالیت 3 ماهه ؛ متهمان با سوء استفاده از سایت هاى واسطه و درج تبلیغات کاریابى قربانیان زیادى را فریب داده مشخص شد در همین مدت اندک بیش از پانصد میلیارد ریال تراکنش مالى داشته اند که متهمین با پرونده به همراه مستندات جهت تعیین تکلیف نهایى به دادسرا اعزام شدند.
 
 
 
این مقام انتظامى یادآور شد: به خاطر داشته باشیم رویت آگهى در سایت هاى واسطه گر دلیلى بر اصالت آن نخواهد بود و همانطور که در ذیل آگهى درج شده در سایت مشخص مى باشد ، از هرگونه واریز وجه قبل از احراز اصالت و دریافت کالا و خدمات جداً خوددارى شود.
 
رییس پلیس فتا خراسان رضوى به دارندگان حسابهاى بانکى اکیداً توصیه کرد:‌هرگونه واگذارى اطلاعات حساب بانکى و دسترسى به حساب بانکى مسئولیت حقوقى و کیفرى به همراه خواهد داشت بنابراین با حفظ اطلاعات حساب بانکى و عدم واگذارى کارت عابر بانک به همراه رمز هاى اول و دوم به دست افراد ناشناس راه مجرمین را در رسیدن به اهداف سوء شان مسدود کنیم.
 
شهروندان گرامى جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه فضاى سایبرى مى توانند به آدرس www.cyberpolice.ir  مراجعه و هرگونه نقطه نظر خود را جهت ارائه خدمات بهتر از سوى کارشناسان فضاى سایبرى درج کنند و همزمان پاسخ  سوالات خود را توسط کارشناسان برخط دریافت نمایند .
 

ز پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای