تاريخ:بيست و پنجم شهريور 1399 ساعت 09:15
کد : 41401

تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌گذاران در حوزه ارز دیجیتال

تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌گذاران در حوزه ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص تهدیدات پیش روی فعالان و سرمایه‌ گذاران در حوزه ارز دیجیتال هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به تبلیغ فروش ارزهای دیجیتال در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی گفت: متأسفانه مجرمان سایبری با تبلیغات اغواکننده و اینکه انتقال ارزهای دیجیتال به خارج از مرزهای هر کشوری به‌ راحتی صورت گرفته و بهترین راه برای سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر است شهروندان را فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به پرونده ارجاعی به پلیس فتا گفت: در پی وصول پرونده قضایی در زمینه کلاهبرداری از شهروندان در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال در فضای مجازی بصورت غیرقانونی، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام‌قضائی تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس با بررسی آدرس وب سایت مربوطه پی بردند زمینه کاری وب سایت در خصوص ارزهای مجازی و بیت‌کوین است.

این مقام سایبری افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات تخصصی وتحلیل مستندات جمع‌آوری شده و با بررسی اطلاعاتی و تخصصی، مدیر سایت را شناسایی و پس از مسدود‌سازی حساب‌های مالی، در نهایت طی یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد .

سرهنگ سلیمانی تاکید کرد: خرید و فروش ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال از شگردهای مجرمان سایبری است که با این شگرد و تبلیغات فراوان در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی حجم گسترده‌ای پول را به صورت مستقیم یا با سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان به سرقت برده‌اند.

رئیس پلیس فتا فارس از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع  را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.


 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی