تاريخ:نهم مهر 1399 ساعت 13:06
کد : 41451

مهم ترین نشانه های یک طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری

مهم ترین نشانه های یک طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری
با پنج نشانه ای که می گوید شما در دام یک پروژه کلاهبرداری گرفتار شده اید، آشنا شوید.


اختصاصی ایران هشدار- این روزها وب سایت ها و شبکه های اجتماعی پر شده از تبلیغات شرکت های سرمایه گذاری که با وعده های فریبنده سعی در جذب مخاطب دارند. ادعاهای مطرح شده در این طرح ها به قدری جذاب است که گاهی مخاطبان بدون بررسی تصمیم به فعالیت در آن گرفته و سرمایه خود را در معرض خطر قرار می دهند. سرمایه گذاری و کسب درآمد ایده آل بسیاری از ماست اما به شرطی که در جای مناسب و به شکلی صحیح انجام شود. تا به حال مطالب زیادی را بر روی سایت در رابطه با طرح های کلاهبرداری سرمایه گذاری منتشر کرده ایم و هشدارهای زیادی را داده ایم. اما در این مطلب به شیوه ای متفاوت و به صورت مختصر به بیان نشانه های یک طرح کلاهبرداری سرمایه گذاری پرداخته ایم تا با افزایش آگاهی کاربران، یاری بخش آنها در انتخابشان باشیم.

پنج نشانه ای که می گوید شما در دام یک پروژه کلاهبرداری گرفتار شده اید:

- نبود نیاز و کاربرد

کاربرد عملی داشتن یک پروژه و یا برآورده کردن نیاز توسط آن مهم‌ترین عامل تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در آن است؛ زیرا نشان دهنده عملکرد مناسب پروژه در بلند مدت است. در طرح هایی که اقدام نوآورانه ای در آن صورت نمی پذیرد، نشان دهنده آن است که مدیران آن به دنبال خلق پول برای خود هستند و یک پروژه کلاهبرداری است.

- سود نجومی و غیرمنطقی

اگر نرخ سود پیشنهادی یک طرح از نرخ عرضه‌شده توسط تمام انواع دارایی‌های دیگر توسط تمامی نهادهای مالی بیشتر است، باید این سؤال را از خودتان بپرسید: شرکت پول لازم برای پرداخت این نرخ‌های بالای سود را از کجا می‌آورد؟

جواب مشخص است، پرداخت چنین سودهایی از سوی شرکت  به سرمایه گذاران به‌طور مداوم، منطقی و پایدار نیست، مگر آنکه از طریق پول قرض داده‌شده از سوی سرمایه‌گذاران تازه‌ وارد تأمین شود.

- کم اهمیت جلوه دادن اخبار بد

شرکتی که موضوعی برای پنهان کردن نداشته باشد با سرمایه‌گذاران خود صادق است و اخبار خوب و بد را به اطلاع سرمایه گذاران می رساند. پروژه هایی که سعی در مطلوب و ایده آل نشان دادن شرایط دارند و تهدیدات پیش رو را آشکار نمی کنند قابل اعتماد نیستند و احتمال شکست سرمایه گذاری  و یا وقوع کلاهبرداری در آنها بالاست.

- بی تجربگی تیم پروژه و فقدان شفافیت

اگر هنگام مراجعه به وب‌سایت شرکت اسامی مؤسسین و تیم اصلی آن را مشاهده نکردید، بهتر است از سرمایه‌گذاری در آن خودداری کنید. همچنین بهتر است دقت کنید که تیم آن‌ها مجموعه‌ای از افراد ناشناس نباشد بلکه شامل کسانی باشد که از سابقه موفقیت‌آمیز و خوبی در حیطه کاری خود برخوردار باشند.

- تبلیغ و دیگر هیچ

طرح هایی که هزینه زیادی برای تبلیغات و بازاریابی پرداخت می کنند طرح های قابل اعتمادی نیستند. تبلیغات بیش‌ از  حد و تبدیل کردن سرمایه‌گذار به بازاریاب و برعکس نشانه‌ای مشخص برای ضعیف بودن یا کلاه‌برداری بودن پروژه است.

طرح های قابل اعتماد  به‌ جای هزینه کردن منابع مالی خود در تبلیغات و بازاریابی، سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه، بهبود زیرساخت‌ها، شراکت با دیگر شرکت‌ها یا استخدام کارمندان جدید برای رشد بیشتر می کنند.


یک‌ شبه پولدار شدن و زیرورو شدن زندگی، رویای همه ماست اما زیر و رو شدن زندگی هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی. در سرمایه‌گذاری‌های خود هوشمندانه عمل کنید و از شرکت‌هایی که حتی یکی از نشانه‌های ذکرشده را دارند، دوری‌ کنید.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی