تاريخ:بيست و دوم مهر 1399 ساعت 10:46
کد : 41484

کلاهبرداری به بهانه جریمه ماسک نزدن

کلاهبرداری به بهانه جریمه ماسک نزدن
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ فردی به عنوان مامور وزارت بهداشت یا دستگاه های دیگر نسبت به اخذ جریمه ماسک به صورت نقدی یا با استفاده از کارتخوان به مردم مراجعه نمی‌کند و افرادی که این اقدام را انجام بدهند، کلاهبردار هستند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از ایرنا؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره سودجویی افرادی با کاور وزارت بهداشت و اخذ جریمه ماسک از مردم توضیح داد: قرار نیست جریمه استفاده نکردن از ماسک به صورت نقدی یا با کارتخوان از افراد اخذ شود. وظیفه نظارت و تذکر به افرادی که ماسک نمی زنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، بر عهده نیروهای انتظامی و بسیج است.

وی افزود: جریمه افرادی که ماسک نزنند، به این صورت خواهد بود که آن فرد به حساب اعلام شده وزارت بهداشت به ستاد ملی مقابله با کرونا بدهکار می‌شود. در نتیجه هیچ برخورد فیزیکی با افراد از جمله اخذ وجه نقد به هیچ عنوان انجام نمی‌شود. فقط کد ملی افراد اخذ شده و اخطار از طریق موبایل ارسال می‌شود.

لاری گفت: در نظر گرفتن جریمه‌ها عمدتا به این دلیل است که بسیاری از افرادی که ماسک می‌زنند تقاضا دارند که قانون از آنها در برابر افرادی که به مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک بی توجه هستند، حمایت کند. البته همچنان رسانه‌ها باید برای تشویق همه مردم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: اکنون هیچ راهی به جز استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و اجرای پروتکل‌های بهداشتی نداریم. چه در ایران و چه در جهان ثابت شده که هرچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک افزایش پیدا کند، میزان سرایت ویروس کرونا و ابتلای افراد کاهش می‌یابد. تقاضای وزارت بهداشت از مردم این است که نهایت همکاری را در استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری داشته باشند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41484
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی