تاريخ:بيستم آبان 1399 ساعت 13:52
کد : 41554

کلاهبرداری سایبری از جنس فروش اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی

کلاهبرداری سایبری از جنس فروش اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی
توسعه فضای مجازی باعث شده تا شاهد رواج اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های کاربردی با امکانات قابل توجه باشیم، در حالی که بسیاری از این نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های بارگزاری شده در منابع نامعتبر بدافزارهای جاسوسی هستند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: یکی از مواردی که اخیراً بیش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می‌گیرد، طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی است، کلاهبرداران با این شگرد به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند.

وی نصب نسخه‌های اصلی اپلیکیشن‌ها از منابع معتبر ایرانی را بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به اینکه اغلب هموطنان عزیز هنگام مسافرت از برنامه‌های مسیریاب استفاده می‌کنند، به منظور جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی، کاربران نسبت به دانلود و نصب نسخه‌های اصلی اپلیکیشن‌ها از مارکت‌های معتبر و شناخته شده اقدام کنند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: این اپلیکیشن‌ها شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی است و به هیچ عنوان نباید آن را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است.

وی گفت: هم‌وطنان عزیز باید به هنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها توجه داشته باشند. همچنین کاربران فضای مجازی مراقب باشند به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند زیرا افراد سودجو و فرصت طلب از طریق تبلیغ این نرم‌افزارهای جعلی، کاربران را به سمت درگاه‌های پرداخت جعلی هدایت کرده و اطلاعات حساب بانکی ‌آن‌ها را به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان به شهروندان توصیه کرد: در صورت نیاز، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از مارکت‌های معتبر ایرانی دریافت کرده و از دانلود برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنید، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند. آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی