تاريخ:بيستم آبان 1399 ساعت 14:22
کد : 41556

اعتراف فیشر به ارسال 1000 لینک جعلی برای قربانیان

اعتراف فیشر به ارسال 1000 لینک جعلی برای قربانیان
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری فیشری که 1000 لینک جعلی برای قربانیان خود ارسال کرده بود، خبر داد.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ موسوی، رئیس پلیس فتا غرب استان تهران عنوان کرد: با مراجعه فردی به پلیس فتا و اظهار برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی موضوع پس از کسب دستور از مقام محترم قضایی مورد پیگیری کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی تشریح کرد: کارشناسان پلیس فتا ابتدا اظهارات شاکی را اخذ کردند که وی اینگونه تشریح کرد مدتی پیش جهت فروش کالا در سایت شیپور اقدام به ثبت آگهی کردم که پس از گذشت چند ساعت پیامکی از طرف سایت شیپور برای بنده ارسال شد با این مضمون " جهت ثبت آگهی و عدم حذف آن و همچنین قرار گرفتن آگهی شما در صدر تمام آگهی‌ها مبلغ 20.000 ریال توسط لینک ارسالی واریز نمایید " که بنده نیز وجه مورد نظر را پرداخت کردم؛ در ادامه متوجه شدم که مبلغ 10.000.000 ریال به صورت اینترنتی و غیرمجاز از حساب بنده کسر شده است.

سرهنگ موسوی بیان داشت: از آنجایی که مجرم از طریق ترفند فیشینگ توانسته فعل مجرمانه خود را انجام دهد کارشناسان این پلیس با استفاده از توان علمی خود موضوع را پیگیری کردند که در نهایت توانستند متهم را در خارج از حوزه استحفاظی و در شهرستان قروه واقع در استان کردستان شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد : در بازرسی به عمل آمده از منزل متهم تعداد سه عدد گوشی هوشمند که با آنها اقدام به عملیات فیشیگ کرده است و تعداد زیادی از اجناس مختلف که هزینه تهیه آنها را از این طریق کسب کرده بود بدست آمد.

وی افزود: در تحقیقات بعمل آمده ، متهم اعتراف کرد که تا کنون بیش از 1000 لینک جعلی (فیشینگ) برای قربانیان ارسال کرده است.

این مقام مسئول گفت: پس از تکمیل پرونده و درج اعترافات متهم، پرونده به همراه شاکی و متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

این مقام انتظامی به مردم هشدار داد: هموطنان عزیز این موضوع را مدنظر قرار دهند که در هنگام استفاده از امکانات سایت‌های فروش کالا، اعم از فعال کردن یا غیرفعال کردن امکانات و یا پرداخت هرگونه وجه می‌بایست فقط ازطریق اکانت حساب کاربری افراد در اینگونه سایت‌ها صورت پذیرد.
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از هموطنان درخواست کرد: از آنجایی ‌که پلیس فتا به صورت شبانه ‌روز در خدمت شهروندان است و با رصد و پایش فضای مجازی به دنبال برقراری امنیت سایبری شهروندان می‌باشد، لذا هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  لینک مرکز فوریت‌های سایبری با این پلیس در میان بگذارید.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی