تاريخ:بيست و يکم آبان 1399 ساعت 11:02
کد : 41558

راهکارهای کلیدی مقابله با فیشینگ ساده است

راهکارهای کلیدی مقابله با فیشینگ ساده است
رئیس پلیس فتا استان گلستان با اشاره به شگرد مجرمانه جعل درگاه پرداخت بانکی، از شهروندان خواست به هنگام خرید اینترنتی، به شاخصه‌های درگاه پرداخت امن بانکی توجه کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفندهای مختلفی افراد را به سمت صفحات جعلی بانکی می‌کشانند و از آنها کلاه‌برداری می‌کنند.

وی افزود: در بیشتر موارد سودجویان از طریق لینک جعلی درگاه پرداخت، درخواست واریز مبلغی کم و ناچیز کرده اما در نهایت با همین ترفند اطلاعات بانکی شهروندان را سرقت کرده و حساب آنان را خالی می‌کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: سودجویان سایبری در روش دیگری در شبکه‌های اجتماعی با ارسال لینکی با عناوین فریبنده و تحریک آمیز، کاربران ناآگاه را به دام خود می‌اندازند.

سرهنگ پرسا بیان داشت: اگرچه کلاهبرداران از روش‌های زیرکانه‌ای برای فریب افراد استفاده می‌کنند اما در صورتی ‌که کاربران نکات ساده‌ای را مدنظر قرار دهند گرفتار صفحات جعلی نخواهند شد.

وی افزود: برای پیشگیری از افتادن در دام فیشرها  بهتر است از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنید و به آدرس درگاه بانکی توجه کنید که حتماً به shaparak.ir ختم ‌شود و دارای گواهی ssl باشد.

این مقام مسئول گفت: به صورت مرتب تاریخچه مرورگر خود را حذف و پسوردها را ذخیره نکنید و از رمزهای یک‌بارمصرف یا همان پویا استفاده کنید و به لینک‌های معرفی‌ شده در شبکه‌های اجتماعی و  فایل‌های ضمیمه‌ شده در ایمیل‌های مشکوک توجهی نکنید.

رئیس پلیس فتا گلستان از شهروندان خواست :در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت www.Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی گزارش کرده و هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند. 


 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی