تاريخ:بيست و پنجم آبان 1399 ساعت 13:13
کد : 41568

دستگیری موموهای قلابی در خرم آباد

دستگیری موموهای قلابی در خرم آباد
رئیس پلیس فتا لرستان از شناسایی و دستگیری اشخاصی خبر داد  که از طریق پیام رسان واتساپ با برخی از کاربران این پیام رسان تماس می گرفتند و با تهدید آنها باعث ایجاد رعب و وحشت می شدند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ آرش ابراهیمی، رییس پلیس فتا لرستان درتشریح این خبرگفت: اخیرا اشخاصی با برقراری تماس تصویری بصورت ناشناس از طریق پیام رسان  واتس آپ خود را بعنوان عروسک ترسناک مومو معرفی می کردند و با تهدید کاربران سبب ایجاد رعب و وحشت در بین مردم به خصوص دانش آموزان شده بودند.  

این مقام انتظامی بیان داشت: در همان ابتدای دریافت گزارشات درخصوص فعالیت کاربران با هویت جعلی مومو، پلیس فتا با تشکیل تیمی از کارشناسان جهت شناسایی متهمان وارد عمل شد.

سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: با بررسی های انجام شده توسط کارآگاهان پلیس، تعداد 4 نفر از متهمان با هماهنگی مرجع قضایی شناسایی و دستگیر شدند؛ این مجرمان سایبری در برابر ادله و مستندات بدست آمده  ضمن اعتراف به بزه انتسابی خود،  هدف و انگیزه شان را سرگرمی بیان کردند.

رئیس پلیس فتا لرستان به والدین توصیه کرد: ضمن نظارت بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی، نسبت به ارتقاء سواد رسانه ای خود اقدام کنند تا بتوانند در شرایط حساس با هدایت درست فرزندان از هر گونه آسیب احتمالی آنها را در امان بدارند.

این مقام سایبری ازکاربران فضای مجازی درخواست کرد: در صورت هرگونه موارد مشکوک می توانند با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir در قسمت گزارشات مردمی موارد را گزارش کنند.

 آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی