تاريخ:اول آذر 1399 ساعت 13:32
کد : 41586

کلاهبرداری با نام خرید و فروش ارز دیجیتال

کلاهبرداری با نام خرید و فروش ارز دیجیتال
رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص کلاهبرداری‌های خرید و فروش ارز دیجیتال به کاربران هشدار داد و گفت: استقبال مردم از اینگونه خرید و فروش‌های آنلاین ارزهای دیجیتالی بستری برای مجرمان سایبری به وجود آورده تا به دنبال کلاهبرداری و سوءاستفاده‌های مالی از مردم باشند.


به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا استان قم با اشاره به افزایش تبلیغات فروش ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌ها گفت: متاسفانه مجرمان سایبری با تبلیغات اغوا کننده و فراوان مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال از جمله بهترین راه‌های سرمایه گذاری در کشورهای دیگر است، شهروندان را فریب داده و ازآنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: برخی مجرمان با طراحی سایت‌های جعلی خرید و فروش ارز دیجیتال، کاربران را به درگاه‌های جعلی و با اخذ اطلاعات شخصی و بانکی افراد، اقدام به اخاذی و سوءاستفاده‌های مالی می‌کنند.

سرهنگ موالی با اشاره به لزوم افزایش آگاهی متقاضیان اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها گفت: برخی دیگر از مجرمان سایبری از بی‌اطلاعی افراد سوءاستفاده کرده و با اخذ وجه از آنان وعده ایجاد حساب ارزهای دیجیتال را می‌دهند درحالی‌که ارزهای دیجیتال مانند حساب بانکی نیست که نیاز به افتتاح حساب داشته باشد.

این مقام سایبری تاکید کرد: گردانندگان این سایت‌ها با سودهای بالا و کارمزد اندک به دنبال جذب کاربران و سرمایه‌گذاری بیشترآنها بوده و زمانی که به هدف خود رسیدند اقدام به مسدود کردن حساب کاربری طعمه‌های خود می‌کنند.

این مقام انتظامی به کاربران خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال توصیه کرد: با توجه به اینکه هیچگونه مجوزی برای فعالیت صرافی‌های آنلاین وجود ندارد این امر می‌تواند مورد سوءاستفاده سودجویان قرار گرفته و از آن طریق اقدام به کلاهبرداری کرده و ضرر و زیان جبران ناپذیری به کاربران وارد کنند.

رئیس پلیس فتا استان قم از شهروندان درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع  را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41586
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی