تاريخ:پانزدهم بهمن 1399 ساعت 13:46
کد : 41811

هیچ کشوری هنوز موفق به عرضه رمزارز ماندگار نشده است

هیچ کشوری هنوز موفق به عرضه رمزارز ماندگار نشده است
رئیس بانک مرکزی انگلیس ضمن ابراز اینکه تا کنون رمزارزی که ماندگار باشد عرضه نشده است، گفت: در سال‌های اخیر نوآوری‌های بزرگی برای بهبود عملکرد زیرساخت‌های حوزه پرداخت انجام شده است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از بازار نیوز؛  اندرو بایلی رئیس بانک مرکزی انگلیس معتقد است که تا کنون رمزارزی که ماندگار باشد عرضه نشده است. آقای بایلی که در نشست مجمع اقتصاد جهانی در ارتباط با سامان دهی رمزارز‌ها سخنرانی می‌کرد گفت که در سال‌های اخیر نوآوری‌های بزرگی برای بهبود عملکرد زیرساخت‌های حوزه پرداخت انجام شده است.

آقای بایلی در سخنان خود گفت که نوآوری‌های حوزه فناوری‌های نوین مالی در از میان برداشتن برخی از موانع توسعه و گسترش حوزه پرداخت مثل سرعت و هزینه نقل وانتقالات مالی نقش موثری داشته اند. به گفته آقای بایلی رمزارز‌ها از جمله فناوری‌های هستند که با وجود نوآوری‌های رخ داده در بستر آن‌ها هنوز نتوانسته اند ملزومات نظارتی و حاکمیتی را برآورده کنند و به همین دلیل نمی‌توان از آن‌ها به عنوان یک ارز در مبادلات استفاده کرد.

او در این باره اضافه کرد که رمزارز با ارز دیجیتالی که هم الزامات حاکمیتی و. نظارتی را برآورده کند و از نظر فنی آن چنان نوآورانه باشد که در آینده بتوان از آن به عنوان یک نوآوری پایدار یاد کرد هنوز عرضه نشده است. براساس گفته‌های آقای بایلی با توجه به نوع طراحی اولیه رمزارز‌های موجود نمی‌توان نسبت به ارزش آن‌ها اطمینان کافی داشت.

او در ادامه افزود که نوآوری‌های حوزه پرداخت در آینده به سمت راهکار‌های مبتنی بر ارز‌های فیات حرکت خواهند کرد تا به این وسیله پرداخت‌ها با ارز‌های قابل اطمینان و با ثبات انجام گیرند.

این در حالی است که به گفته آقای بایلی نوآوری‌های حوزه دیجیتال با کمک به نوسازی بخش بانکی ماندگار خواهند بود. آقای بایلی در ادامه سخنان خود افزود که هنوز هم نظام بانکی با چالش‌های بزرگی مواجه است که فناوری می‌تواند در آینده راهکار‌های مناسبی برای حل آن‌ها ارائه کند.

آقای بایلی از کاهش هزینه‌های نقل وانتقالات برون مرزی و نقل و انتقالات بین بانکی به عنوان برخی از این چالش‌ها یاد کرد که فناوری می‌تواند در حل آن‌ها نقش مهمی بر عهده داشته باشد.

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41811
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی