تاريخ:بيستم بهمن 1399 ساعت 15:13
کد : 41818

ارتقاء امنیت سایبری با همت شرکت‌های دانش‌بنیان

ارتقاء امنیت سایبری با همت شرکت‌های دانش‌بنیان
107 شرکت با فعالیت در حوزه امنیت سایبری، در تلاشند تا فناوری‌های کاربردی در این صنعت را ارتقا دهند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از فارس،  ۱۰۷ شرکت با فعالیت در حوزه امنیت سایبری، در تلاشند تا فناوری‌های کاربردی در این صنعت را ارتقا دهند.

امنیت سایبری را «برنامه‌ریزی و اقدام برای حفاظت سیستم‌ها، شبکه‌ها، دیتابیس‌ها و برنامه‌ها از حملات دیجیتال و سازماندهی یک استراتژی دفاعی علیه مجرمان اینترنتی و اقدامات مخرب آنها» تعریف می‌کنند. حوزه‌ای راهبردی که برای پاسداشت از دارایی‌‌های ارزشمند سازمانی کاربرد فراوانی دارد. حفظ امنیت سایبری یکی از چالش‌های مهم دنیای مدرن به شمار می‌رود، چرا که تعداد وسایل الکترونیکی، از تعداد افراد بیشتر است و حملات سایبری روز به روز خلاقانه‌تر می‌شود.

این حوزه راهبردی از جمله عرصه‌های علمی است که مورد حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.

در همین راستا نیز در حال حاضر ۱۰۷ شرکت فناور به این حوزه ورود کرده‌اند که حاصل تلاش آنها توسعه فناورانه حوزه‌های امنیت هوشمند، مخابرات و شبکه، هوشمندی سازمان و کسب و کار، فناوری اطلاعات و فضای سایبری، خدمات دیجیتال و غیره را در پی داشته است.

بر اساس آمارهای اعلام شده ۳۰ شرکت در زمینه امنیت هوشمند فعالیت دارند. شرکت‌هایی از جنس دانش‌بنیان و خلاق. همچنین حوزه مخابرات و شبکه نیز با تلاش ۲۹ شرکت فناور توسعه یافته است. هوشمندی سازمان و کسب و کار که رتبه سوم را در این حوزه به خود اختصاص داده است، نیز با تلاش ۱۸ شرکت به نتیجه رسیده است. شرکت‌هایی که بیشترین تمرکز آنها در استان تهران(۸۱)، اصفهان(۱۲) و خراسان رضوی(۴) است.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41818
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی