تاريخ:بيست و پنجم بهمن 1399 ساعت 09:41
کد : 41825

کلاهبرداری‌ جدید با نام سود‌های کلان در ارز‌های دیجیتال

کلاهبرداری‌ جدید با نام سود‌های کلان در ارز‌های دیجیتال
افزایش قیمت بیت کوین در چندماه گذشته و شرایط نابسامان اقتصادی در داخل کشور، باعث هدایت مردم به سمت سرمایه گذاری در سایت‌های کلاهبرداری ارز دیجیتال شده است.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ میرزایی، کارشناس اقتصادی درباره کلاهبرداری‌های جدید شرکت‌های ارز دیجیتال اظهار کرد: افزایش قیمت بیت کوین در چندماه گذشته و شرایط نابسامان اقتصادی در داخل کشور، دو عامل هدایت مردم به سمت سرمایه گذاری در سایت‌های کلاهبرداری به روش هرمی در دنیای ارز دیجیتال است.

وی ادامه داد: عدم آگاهی و اطلاع رسانی از مسیر‌های درست سرمایه گذاری در دنیای پر سود ارز دیجیتال، باعث شده تا مردم در دام کلاهبرداران گرفتار شده و سرمایه‌های خود را از دست بدهند. به عنوان مثال طرحی به نام طرح پانزی در دنیای ارز دیجیتال وجود دارد که نوعی کلاهبرداری در سرمایه گذاری است که با وعده‌ی پرداخت بازدهی مشخص به سرمایه گذاران موجود از محل کسب درآمد از طریق سرمایه گذاران جدید افراد را فریب می‌دهد. در این طرح کلاهبردار افراد ناآگاه را ترغیب می‌کند تا برای سرمایه گذاری در یک یا چند پروژه‌ بسیار پرسود، سرمایه‌های خود را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

میرزایی بیان کرد: سود این طرح‌ها آنچنان بالاست که افراد زیادی فریب می‌خورند. این در حالی است که پول سرمایه گذاران در هیچ جا سرمایه گذاری نشده و نوعی بازی با پول از محل سرمایه گذاری افراد جدید است. در نهایت زمانی که این شبکه به اندازه کافی بزرگ شد، فرد کلاهبردار یک شبه ناپدید می‌شود. در حال حاضر سایت‌هایی مشغول فعالیت هستند که عملکرد آن‌ها با طرح‌های پانزی مطابقت داشته باشد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به آن که این سایت‌های کلاهبرداری توسط پلیس فتا رصد نمی‌شود، گفت: این سایت‌ها همچنان فیلتر نیستند و فیلتر نشدن آن‌ها باعث می‌شود، هموطنان اطمینان اولیه به آن‌ها پیدا کنند و در ادامه سرمایه گذاری‌های خود دچار ضرر و خسران شوند. اگر نگاهی به این سایت‌ها بیندازید، از ۳۲ هزار و ۵۰۰ جستجو  ایران تقریبا جزو اولین کشور‌ها برای استفاده از این سایت‌ها بوده و ۳۱ درصد از ترافیک سایت این سایت ها مربوط به کشور ماست.

 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41825
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی