تاريخ:دوازدهم اسفند 1399 ساعت 12:57
کد : 41873

هشدار درباره کلاهبرداری‌های مجازی از زنان

هشدار درباره کلاهبرداری‌های مجازی از زنان
رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا درباره کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان با توجه به افزایش خرید‌های مجازی پایان سال، گفت: زنان بیشترین طعمه کلاهبرداران اینترنتی هستند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سرهنگ مرتضی پاشایی رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: برخی اجناس فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل حذف واسطه‌ها قیمت کمتری نسبت به سایر فروشگاه‌ها دارد و مردم تمایل بیشتری به خرید اینترنتی دارند و متاسفانه شاهد افزایش کلاهبرداری‌های مجازی هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین کلاهبرداری‌ها در خرید‌های مجازی توسط پیک‌ها صورت می‌گیرد، ادامه داد: کانال‌هایی که در فضای مجازی فروش کالا می‌کنند رتبه بالایی در کلاهبرداری‌های مجازی دارند، اما کلاهبرداری‌های مجازی و اینترنتی در سایت‌هایی که دارای نماد معتبر هستند، کمتر است.

رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا افزود: وقتی هموطنان از صفحاتی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش کالا یا خرید می‌کنند باید بدانند این صفحات ساماندهی نشده‌اند و نظارتی بر آن‌ها نیست و احتمال کلاهبرداری بیشتر است، چرا که هر شخص با راه اندازی یک صفحه در فضای مجازی و تبلیغات برای صفحه خود اقدام به فروش کالا می‌کند و عمده‌ترین کلاهبرداری‌ها در این حوزه است.سرهنگ پاشایی با تاکید بر اینکه متأسفانه زنان بیشترین مورد طعمه کلاهبرداری‌های اینترنتی قرار می‌گیرند، گفت: صفحه‌هایی که لباس زنانه، زیورآلات، محصولات آرایشی و بهداشتی و ... را به فروش می‌رسانند بیشترین نرخ فراوانی جرم را دارند. متأسفانه در کلاهبرداری‌های اینترنتی شاهد هستیم که وقتی خریداران کالا‌های اینترنتی پول را به حساب فروشنده واریز می‌کنند، دیگر کسی پاسخگوی خریدار نیست و سودجویان این کار را با استفاده از شماره حساب‌های اجاره‌ای می‌کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41873
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی