تاريخ:هجدهم بهمن 1394 ساعت 13:50
کد : 4192

کلاهبرداری تلفنی با جعل دفترچه بیمه سلامت

کلاهبرداری تلفنی با جعل دفترچه بیمه سلامت
منشی های شرکت که از همه چیز بی خبر هستند با برقراری تماس با لیست مشخص شده به افراد می گویند در صورتی که خواهان دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند مبلغ مورد نظر را به حساب شرکت واریز کنند. دفترچه های جعلی سپس از طریق پیک موتوری درب منزل به افراد تحویل می شود.
ایران هشدار- اخیراً گونه ای از کلاهبرداری ها در سطح جامعه در حال گسترش است که اصطلاحاً به آن کلاهبرداری های تلفنی می گویند. در این شیوه از کلاهبرداری، افراد سود جو با استفاده از تلفن و برقراری ارتباط با طعمه های خود، حس طمع افراد را برانگیخته و آن ها را وادار به انجام اقدامات مورد نظر خود می نمایند.
یکی از شیوه های جدید کلاهبرداری های تلفنی که در حال انجام است، جعل دفترچه بیمه سلامت برای هموطنان است. با توجه به اینکه جمعیت کثیری از هموطنان عزیز فاقد هرگونه خدمات درمانی و سلامت هستند، فریب کلاهبرداران را خورده و مبالغ مورد نظر کلاهبرداران را به حساب آن ها واریز می‌نمایند. ترفند کلاهبرداران تلفنی بدین صورت است که ابتدا شرکتی را به صورت جعلی تأسیس می کنند؛ سپس با استخدام تعدادی منشی خانم و تهیه لیستی از شماره تلفن ها، آن ها را جهت انجام بازاریابی در اختیار  منشی ها قرار می دهند. منشی های شرکت که از همه چیز بی خبر هستند با برقراری تماس با لیست مشخص شده به افراد می گویند در صورتی که خواهان دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند، مبلغ مورد نظر را به حساب شرکت واریز کنند. دفترچه های جعلی سپس از طریق پیک موتوری درب منزل به افراد تحویل می شود.
متأسفانه به علت عدم شناسایی افراد در تماس های تلفنی و همچنین حجم گسترده ای از افراد که خواهان دریافت و اخذ دفترچه بیمه سلامت هستند، مبالغ کلانی نصیب سود جویان وکلاهبرداران می گردد. عدم شناسایی کلاهبرداران و همچنین عدم بررسی صحت و سقم ادعای آن ها در تماس های تلفنی از دلایلی است که باعث می شود، سود جویان به اهداف خود برسند. لذا هموطنان همواره باید توجه داشته باشند که هرگاه تماس مشکوک یا ناشناسی را دریافت کردند، ابتدا فرد مورد نظر را شناسایی کرده و سپس از صحت وسقم ادعا های آن ها اطمینان حاصل نمایند. پوشش هایی که سود جویان برای کلاهبرداری های خود استفاده می کنند بسیار متنوع و وسوسه برانگیز و در قالب طرح ها و پیشنهاد های مختلف است.
در موارد مشابه دیگر کلاهبرداران به صورت اتفاقی با شماره های تلفن همراه افراد تماس برقرار می نمایند و ادعا می کنند شماره های رند یا شماره نزدیک خط فرد مورد نظر را در اختیار دارند. اگر شخصی متقاضی دریافت این خطوط شود کلاهبرداران خطوط معمولی را با قیمت پایین تهیه کرده و سپس با حک کردن شماره مورد نظر بر روی آن ها، به چند برابر قیمت در اختیار افراد قرار می دهند. همان طور که ملاحظه می کنید در این شیوه نیز کلاهبرداران از اصل عدم تشخیص و شناسایی در تماس های تلفنی استفاده کرده و افراد را فریب می دهند.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/4192
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی