تاريخ:هفدهم فروردين 1400 ساعت 16:00
کد : 41946

انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در بلوار فردوس

انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی دستگاه‌های بیت‌کوین در بلوار فردوس و دستگیری‌ هفت نفر در این رابطه خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس‌ پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اعلام خبر انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در تهران اظهار کرد: برابر اطلاع واصله،‌ شبکه‌ای از افراد متخصص و تکنیسینهای متبحر تعمیرات و مونتاژ دستگاه‌های بیت‌کوین در کشور و تهران اقدام به تعمیرات، قاچاق دستگاه‌ها و قطعات و لوازم مربوط و بازاریابی و فروش آنها در فضای مجازی توسط اپلیکیشنهای دیوار، بایا و شیپور به صورت غیر مجاز کرده و با دسترسی غیر مجاز به برق شهری موجبات مصرف غیر متعارف را رقم زدند.

رئیس‌ پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی لازم، ابتدا محل فعالیت آنها را واقع در بلوار فردوس شناسایی و پس از هماهنگی قضائی از محل، که یک ساختمان مسکونی بود بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از محل مشخص شد که این افراد با دائر کردن یک باب کارگاه در ساختمان مسکونی نسبت به مونتاژ و تعمیر دستگاه‌های ارز دیجیتال (بیت‌کوین) اقدام کرده و در واحدهای دیگر نیز در حال راه‌اندازی و تست دستگاه‌های استخراج ارز بودند همچنین واحد مسکونی دیگری را تبدیل به انباری مملو از قطعات و دستگاه‌های بیت‌کوین کرده بودند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تعداد هفت نفر از متخصصان و تکنیسیهای متبحر در این زمینه فعالیت داشتند، گفت: شیوه بازاریابی آنها به این صورت بوده که با راه‌اندازی آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در این رابطه عکسهای باکیفیت تهیه و در فضای مجازی تبلیغ کرده و پاسخگوی سفارش مشتریان بودند همچنین محصول را به آدرس مشتریان ارسال می‌کردند.

گودرزی متذکر شد: روز گذشته با تلاش مأموران و با استفاده از اصل غافلگیری و سرعت عمل، این شبکه منهدم و حدود 70 میلیارد ریال انواع قطعات و دستگاه‌های قاچاق از آنها توقیف شده همچنین هفت نفر در این رابطه دستگیر شده و تحقیقات تکمیلی نیز ادامه دارد.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41946
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی