تاريخ:بيست و سوم فروردين 1400 ساعت 09:30
کد : 41955

کلاهبردار میلیاردی حوزه رمزارز در مشهد بازداشت شد

کلاهبردار میلیاردی حوزه رمزارز در مشهد بازداشت شد
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: عامل کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از یک شهروند مشهدی در حوزه رمزارز، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایرنا؛ سرهنگ جواد جهانشیری، رییس پلیس فتا خراسان‌رضوی در رابطه با این خبر افزود: با شکایت یکی از شهروندان مشهدی مبنی بر کلاهبرداری از وی در حوزه رمزارز، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی از طریق یکی از دوستان خود علاقه‌مند به سرمایه گذاری در حوزه رمزارز شده و در گام اول سه میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد، سپس با رویت کیف پول دیجیتالی و آشنایی با نحوه کار آن با گرفتن مشاوره مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دیگر برای سرمایه گذاری در این بخش اختصاص داد اما در نهایت متوجه شد رمزارز معرفی شده در بازار ناشناخته و نامعتبر است.
 
رییس پلیس فتا خراسان‌رضوی گفت: با توجه به مستندات به دست آمده و بررسی کیف پول دیجیتالی شاکی مشخص شد رمزارزهای خریداری شده هیچگونه ارزشی نداشته و جعلی بوده است.

وی افزود: متهم اصلی شناسایی و با هماهنگی قضایی به پلیس فتا منتقل شد و پس از اعتراف برای تعیین تکلیف به دادسرای جرایم رایانه‌ای معرفی گردید.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: ساده‌ترین راه برای کلاهبرداری، ایجاد و بازاریابی پروژه‌ جعلی برای فروش یک ارز دیجیتال بی‌ارزش به افراد ناآگاه است، بنابراین کاربران فضای سایبری فریب تبلیغات و لفاظی های برخی افراد سودجو را در این خصوص نخورند و قبل از دارابودن دانش و آگاهی لازم در حوزه رمزارز وارد این حوزه نشوند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/41955
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی