تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1400 ساعت 11:49
کد : 42005

سینا استوی عضو اصلی توکن غیرقانونی BRG بازداشت شد

سینا استوی عضو اصلی توکن غیرقانونی BRG بازداشت شد
سینا استوی عضو توکن غیرقانونی، بدون پشتوانه و غیرمعتبر BRG  و مدیرعامل صرافی کریپتو لند بازداشت شد.

اختصاصی ایران هشدار- گزارشات منتشر شده در رسانه های خبری حاکی از بازداشت فردی با نام سینا استوی است. وی یکی از اعضای توکن غیرقانونی، بدون پشتوانه و غیرمعتبر BRG  و مدیرعامل صرافی کریپتو لند است که با سوءاستفاده از شرایط نابسامان بازار سرمایه و  ناآگاهی برخی از سرمایه گذاران اقدام به فریب و جذب سرمایه آنان با ارائه این توکن غیرقانونی نموده است.

در ارتباط با این پروژه قابل ذکر است، BRG  بدون  پشتوانه و تنها با تبلیغات شعاری از جمله اعلام سود بالا همزمان با ریسک پایین تبلیغات گسترده ای را در سایت ها و شبکه های اجتماعی به منظور جذب سرمایه گذار انجام داده بود. 

گردانندگان این پروژه مدعی ثبت آن در مالزی بوده اند در حالی که تنها ایرانی ها به عضویت این پروژه درآمده اند.

اقداماتی نظیر عدم ارائه گواهی مشارکت برای سرمایه گذاران، سودهای غیرواقعی بدون توجه به اوضاع رکود اقتصادی و روند بازار، شفاف نبودن پشتوانه پروژه، راندمان و بازگشت هزینه کم، ، تمرکز عمده سرمایه در چند کیف پول و ایجاد نوسان جهت تخلیه سرمایه مردم، موج‌سازی‌های جعلی و غیرواقعی و همچنین قیمت‌سازی جعلی و .... از جمله مواردی است که این پروژه را در زمره کلاهبرداری های حوزه رمزارز قرار داده است.

با اثبات کلاهبرداری این مجموعه برخورد قضایی با آن در دستور کار دادسرای ویژه جرایم اقتصادی قرار گرفت و سرانجام در روز گذشته عضو اصلی آن یعنی سینا استوی دستگیر شد. 

با توجه به نوسانات بازار سرمایه در ایران و نوظهور بودن رمزارزها گرایش افراد به سرمایه گذاری در این حوزه ها افزایش یافته است این موضوع از چشم سودجویان پنهان نمانده و با دام گستردن به ترفندهای متفاوت سعی در فریب و اغوای مخاطبان این بازار داشته اند؛ از این رو به علاقه مندان این حوزه توصیه می شود پیش از هرگونه سرمایه گذاری صحت ادعاهای مطرح شده را بررسی نموده و با افزایش دانش خود  مانع از گسترش این گونه کلاهبرداری ها شوند.


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42005
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی