تاريخ:دوم تير 1400 ساعت 09:51
کد : 42064

سایت های تبلیغاتی بستر جولان شرکت های هرمی

سایت های تبلیغاتی بستر جولان شرکت های هرمی

اختصاصی ایران هشدار- مجموعه هرمی گلدکوئست در طول دهه 1380 با سوء استفاده از ناآگاهی اقشار عمومی و با ارائه وعده های اغواگرایانه موفق به جذب سرمایه های اقشار عمومی جامعه و خروج مبالغ بالای ارز از کشور شد و علی رغم برخوردهای سخت گیرانه همچنان با تغییر نام و روش در حال فعالیت و جذب مجموعه است. 

این مجموعه که هم اکنون با نام کیونت شناخته می شود در جدیدترین روش خود جوانان جویای کار به ویژه اقشار تحصیلکرده را به عنوان طعمه انتخاب و با سوءاستفاده از فضای نابسامان سایت های آگهی آنلاین همانند دیوار و شیپور تبلیغات گسترده ای را با وعده استخدام در مراکز معتبر دولتی، تولیدی و صنعتی؛ به منظور جذب و فریب مخاطبانش به راه انداخته است.

گروه های هدف گذاری شده تحت فشارهای عاطفی و اقتصادی وعده درآمدهای نجومی این شیادان را باور کرده و با رویای یک شبه پولدار شدن بدون تحقیق و دریافت مشورت از خانواده با اندک پس انداز خود خانه را ترک کرده و بی خبر از دام پهن شده وارد این مجموعه هرمی می شوند.

سرشبکه های این مجموعه پس از ورود افراد و دریافت مبالغ تعیین شده با عنوان ضمانت استخدام، دوره های آموزشی را  که شامل ارائه مباحث انگیزشی به منظور شستشوی مغزی و ایجاد تعهد است برای این قربانیان ترتیب داده و آنان را تشویق به دعوت سایر دوستان و آشنایان می نمایند. افراد عضو شده به هیچ عنوان امکان خروج از مجموعه و تماس با نزدیکان خود را نداشته و در صورت اعتراض با رفتارهای خشونت آمیز نیز مواجه می شوند.

نحوه عملکرد این شرکت نه تنها آسیب های جدی را در حوزه اقتصاد کلان از طریق خروج ارز از کشور و خارج کردن جوانان از چرخه تولید به دنبال دارد بلکه صدمات جبران ناپذیری را نیز در  حوزه اجتماعی و خانوادگی با ایجاد حس ناامیدی در افراد نسبت به محیط جامعه و از هم گسیستگی بنیان خانواده  وارد می آورد. 

از این رو جلوگیری از گسترش فعالیت چنین شرکت هایی نه تنها نیازمند کنترل جدی تر بسترهایی است که این شرکت ها در قالب وعده استخدام به تبلیغات و جذب عضو در آن می پردازند بلکه نیازمند افزایش آگاهی اقشار جامعه از شگردهای مورد استفاده این شرکت ها است.

متقاضیان جویای کار می بایست توجه داشته باشند که مراکز دولتی از طریق مبادی مشخص اقدام به استخدام نیروهای مورد نظر خود خواهند کرد، تبلیغات استخدام در مراکز دولتی و استفاده از عناوینی نظیر شغل با درآمد بالا و کسب ثروت از شگردهای مورد استفاده در شرکت های هرمی بوده و کلاهبرداری است.


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42064
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی