تاريخ:چهاردهم تير 1400 ساعت 14:55
کد : 42074

تفکرات غلط رایج در بازاریابی شبکه ای

تفکرات غلط رایج در بازاریابی شبکه ای

برخی از افراد ذهنیت غلطی نسبت به حرفه بازاریابی شبکه ای دارند و براساس این ذهنیت اقدام به فعالیت می نمایند که این موضوع منجر به خدشه دار شدن چهره صنعت و تشدید تصورات منفی در مورد آن گردیده است. افراد علاقه مند به این حرفه زمانی در فعالیت شان موفق خواهند بود که با چارچوب ذهنی مناسب اقدام به فعالیت نمایند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فروش مستقیم، برخی از افراد ذهنیت غلطی نسبت به حرفه بازاریابی شبکه ای دارند و براساس این ذهنیت اقدام به فعالیت می نمایند که این موضوع منجر به خدشه دار شدن چهره صنعت و تشدید تصورات منفی در مورد آن گردیده است. افراد علاقه مند به این حرفه زمانی در فعالیت شان موفق خواهند بود که با چارچوب ذهنی مناسب اقدام به فعالیت نمایند.
برخی از تصورات غلطی که در مورد این حرفه وجود دارد به شرح زیر است:
1- حرفه یک شبه پولدار شدن
برخی از افراد تحت تأثیر تبلیغات منفی و دروغین تصور می کنند با ورود به این حرفه می توانند خیلی سریع و با تلاش کمی به ثروت کلانی دست پیدا کنند. به این افراد باید گفت: حرفه بازاریابی شبکه ای شیوه ای در توزیع کالا است که می بایست در آن تلاش و وقت زیادی را برای ارائه محصولات و ساختن مجموعه صرف کنید. این سیستم یک سیستم عادلانه است که در آن براساس تلاش تان به شما درآمد و پاداش تعلق می گیرد نه براساس تقدم زمانی و ورودتان به این سیستم.
2- کار آسان
برخی تصور می کنند انجام این تجارت بسیار آسان است؛ در صورتی که آنان در اشتباه هستند. درست است که سرمایه اولیه در این تجارت بسیار اندک است، اما برای رسیدن به موفقیت نیاز به تلاش و صرف زمان است.
3- مجموعه سازی تنها راه دست یابی به موفقیت صد در صد
صرف ساختن زیرمجموعه و سازمان فروش ضامن موفقیت شما در این حرفه نیست. شما برای موفق شدن نیاز دارید که به موفقیت زیرمجموعه تان کمک کرده و از آنان حمایت کنید؛ به این معنی که به آن ها انگیزه دهید و برایشان امکانات آموزشی فراهم کنید. همچنین برای پابرجاماندن سازمان فروش تان باید در جستجوی افراد جدید باشید؛ چرا که بسیاری از افراد ممکن است کار را رها کنند. پس وارد کردن افراد و ساختن سازمان فروش تنها بخشی از وظیفه شما است و حمایت از آن بخش دیگری است. علاوه برآن فروش محصولات نیز سهم قابل توجهی را در کسب موفقیت به خودش اختصاص داده است.
4- بی نیاز از صرف هرگونه هزینه ای
درست است که با سرمایه اندک هم می توانید این کسب و کار را راه اندازی کنید اما این بدین معنی نیست که این حرفه نیاز به هیچ هزینه ای ندارد. البته هزینه ها ی شروع و فعالیت بالا نیستند ولی به مقدار کمی وجود دارند. اگر بخواهید در این حرفه موفق شوید باید یکسری هزینه ها را پرداخت کنید.
5- ریسک پایین
میزان ضرر و ریسک در این حرفه نسبت به سایر مشاغل کمتر است، اما وجود دارد. شما ممکن است بعد از صرف وقت و هزینه به موفقیتی که انتظار آن را داشتید، دست پیدا نکنید ولی درآمدی که بعد از موفقیت به دست می آورید، به ریسک عدم موفقیت شما می ارزد.
6- کمک بالا دستی ها
برخی از افراد تصور می کنند بالاسری آن ها مسئولیت رسیدن آنان به موفقیت را برعهده دارد و می بایست حمایت همه جانبه از آنان به عمل آورد. در جواب به این افراد باید گفت: درست است که موفقیت لیدرها به موفقیت زیرمجموعه آنان بستگی دارد اما آن ها هیچ اجباری در کمک به شما ندارند. این حرفه یک حرفه شخصی است و بسیاری از اقدامات را می بایست مستقل انجام دهید. لیدرها ممکن است زمان کافی برای حمایت همه جانبه از شما را نداشته باشند؛ لازم است خودتان اداره امور را یاد بگیرید، هر چقدر استقلال بیشتری داشته باشید، موفقیت بیشتری را کسب خواهید کرد.
7- بازنشستگی بعد از مدت کوتاهی کار کردن
برخی از افراد تصور می کنند با ساختن چند زیر مجموعه به موفقیت رسیده اند و می توانند کارشان را متوقف کرده و به درآمد ثابت ماهیانه دست پیدا کنند. درست است که برخی از بازاریابان ارشد که مجموعه های بزرگ ساخته اند، درآمدهای ماهیانه ثابتی را دارا هستند و از زمانی که برای کار صرف می کردند کاسته اند، اما آن ها هنوز هم می بایست مجموعه شان را اداره کنند و همچنین فروش ماهیانه شان را نیز انجام دهند. شما بعد از مدت کوتاهی کار کردن بازنشسته نمی شوید.
8- کار تمام وقت
یکی از مزیت هایی که این حرفه نسبت به سایر مشاغل دارد در این است که آن را می توان به صورت پاره وقت انجام داد و به اندازه مشاغل تمام وقت نیز موفقیت کسب کرد. برخی از افراد تصور می کنند برای موفقیت باید تمام وقت شان را به این کار اختصاص دهند، این موضوع یک تصور غلط است. شما با اختصاص حداقل 3 روز کاری می توانید به موفقیت دست پیدا کنید به شرط آن که ذهنیت درست داشته باشید و کار را به صورت درست انجام دهید.
با تمامی مطالب ذکر شده در بالا باید بگوییم اگر می خواهید به موفقیت برسید، ابتدا ذهنیت خود را درست کنید و سپس برنامه ریزی را در اولویت کاری تان قرار دهید.


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42074
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی