تاريخ:شانزدهم تير 1400 ساعت 14:24
کد : 42082

سیزده ‌هزار مرکز غیرقانونی استخراج رمز ارز شناسایی شد

سیزده ‌هزار مرکز غیرقانونی استخراج رمز ارز شناسایی شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت امروز (۱۶ تیر) اعلام کرد که توانسته‌اند با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکان برق، در همکاری با وزارت نیرو، با دقت ۹۵ درصدی، حدود ۱۳۰۰۰ مرکز غیرقانونی کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز در کشور شناسایی کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پیوست؛ طی هفته‌های گذشته قطع مدام برق صدا اعتراض بسیاری از کاربران را بلند کرده است. گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد این اتفاق مطرح می‌شود که یکی از این گمانه‌زنی‌ها استخراج غیرقانونی رمز ارز است. به دنبال این اتفاق تا کنون تصمیم‌های مختلفی برای کنترل استخراج رمز ارز در کشور گرفته شده است. برای نمونه طبق اعلام رئیس جمهوری تا آخر تابستان ماینرها خاموش می‌شوند. همچنین: شب گذشته نیز  در جلسه‌ای که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، مقرر شد دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری و تحویل داده نشود.

حالا وزیر ارتباطات خبر داده که به کمک هوش مصنوعی و تحلیل داده‌های مشترکان برق حدود ۱۳ هزار مرکز غیرقانونی کوچک و بزرگ استخراج رمز ارز  در کشور شناسایی شده است. جهرمی در حاشیه هیات دولت گفت: «وقتی دقت را به ۹۹درصد افزایش دادیم، ۲۰۰۰ مزرعه شناسایی شد. وزارت اطلاعات تا کنون ۳۰۰ مورد عمده را رسیدگی کرده که مجموع مصرف آنها تا امروز ۵۸۰مگاوات بوده است.» طبق اظهارات او گزارش ها کل مصرف برق استخراج زمز ارزها را ۲۰۰۰مگاوات پیش بینی کرده‌اند که تا کنون با خاموش کردن مزارع مجاز و برخورد با مزارع غیرمجاز، ۱۰۰۰مگاوات آن خاموش شده است.

با بحرانی شدن وضعیت قطع برق، برخورد با ماینرها هم افزایش پیدا کرده است. امروز و در جلسه کمیسیون انرژی، فریدون حسنوند، اعلام کرد که بسیج به عنوان ضابط در کنار نیروی انتظامی با استخراج کنندگان غیر قانونی رمزارز برخورد خواهد کرد، به گفته او این تصمیم در جلسه‌ای با حضور دادستان کل کشور و فرمانده کل سپاه اتخاذ شده است.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42082
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی