تاريخ:هشتم شهريور 1400 ساعت 09:56
کد : 42119

مراقب فیشینگ در پوشش ابلاغ قضایی باشید

مراقب فیشینگ در پوشش ابلاغ قضایی باشید
معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری استان فارس نسبت به استفاده سودجویانه در پوشش ابلاغ الکترونیکی قضایی، به شهروندان سراسر کشور هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ علی‌مومن حسین‌پور، معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری استان فارس هشدار داد که شاهد گسترش کلاهبرداری به شیوه فشینگ در پوشش ابلاغ الکترونیک قضایی هستیم.

حسین‌پور با بیان اینکه خدمات الکترونیک قضایی نظیر ابلاغ‌های الکترونیک برای اشخاص حقیقی، از دامنه my.adliran.ir قابل دریافت است. گفت: در زمان دریافت ابلاغیه، سامانه از فرد دریافت کننده درخواست وجه نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه درخواست وجه در سامانه های جعلی روشی برای دریافت اطلاعات کارت بانکی افراد و کلاهبرداری های اینترنتی است، گفت: افراد در صورت نیاز به دریافت ابلاغ الکترونیک قضایی، تنها از طریق آدرس my.adliran.ir  اقدام کرده یا به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند.

معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: استفاده از اپلیکیشن عدالت همراه نیز روشی مناسب برای جلوگیری از کلاهبرداری از این طریق است.
 
اخیرا برخی از افراد سودجو، در پوشش ابلاغ الکترونیک، از افراد حقیقی در قبال دریافت ابلاغیه قضایی، درخواست دریافت اطلاعات بانکی و پرداخت وجه به شیوه اینترنتی را مطرح و وجوه موجود در حساب آنان را به شکل غیرقانونی برداشت می‌کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42119
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی