تاريخ:دهم شهريور 1400 ساعت 09:37
کد : 42123

در دام اپلیکیشن جعلی همیاب ۲۴ گرفتار نشوید!

در دام اپلیکیشن جعلی همیاب ۲۴ گرفتار نشوید!
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص شگرد جدید کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک جعلی مسدودی سیم کارت به بهانه استفاده از سایت‌های غیرمجاز به شهروندان هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از خبرگزاری فارس؛ علی عباسی‌کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه درباره روش کلاهبرداری جدید با نام و نرم‌افزار همیاب ۲۴ هشدار داد و افزود: با توجه به شرایط کرونایی، کلاهبرداران به دنبال فرصت هستند تا از طریق راه‌اندازی سایت‌های جعلی حساب شهروندان را خالی کنند.

وی در خصوص  شگرد کلاهبرداری نرم‌افزار همیاب ۲۴، گفت: برابر بررسی‌های به عمل آمده اخیراً پیامکی مبنی بر اینکه «مشترک گرامی سیم کارت شما به سبب تخلف به زودی مسدود خواهد شد، برای جلوگیری از طریق نرم افزار همیاب ۲۴ پیگیری کنید» به برخی افراد ارسال شده که یک لینک جهت دانلود اپلیکیشن مذکور در ذیل این پیامک درج شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه ادامه داد: کاربر هنگام مراجعه به لینک یاد شده و دانلود اپلیکیشن جعلی همیاب۲۴ پس از وارد کردن اطلاعات نام و نام ‌خانوادگی، کدملی و شماره تماس خود به یک صفحه پرداخت الکترونیک جعلی جهت پرداخت کارمزد خدمات هدایت می‌شود که با توجه به اخذ دسترسی به پیامک‌ها توسط برنامه امکان سرقت رمز دوم و برداشت از حساب به‌وجود می‌آید.

وی گفت: هم‌استانی‌های عزیز به هیچ وجه فریب این گونه پیامک‌ها را نخورند و آگاه باشند تنها محل ثبت اطلاعات و اعلام سرقت و ردیابی کالای دیجیتال سایت همیاب ۲۴ به نشانی https:‎//hamyab24.ir است، لذا هر پیامک و تبلیغاتی جهت ثبت اطلاعات به نشانگاهی غیر از این سایت اشاره می‌کند، جعلی است.
 
کسانی ادامه داد: شهروندان قبل از وارد کردن اطلاعات جهت استعلام یا ردیابی کالای دیجیتال مراقب لینک‌های ارجاع به سایت‌های جعلی و آدرس سایت مربوطه باشند و اپلیکیشن‌های کاربردی را صرفا از سایت مرجع که مجوزهای مربوطه از سازمان‌های ذی‌ربط اخذ کرده است دانلود و استفاده کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان اگر مشکی داشتند با شماره تلفن ۰۸۳۲۱۸۲۳۱۷۸ با مرکز فوریت‌های سایبری تماس بگیرند تا راهنمایی شوند ومی‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم در استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42123
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی