تاريخ:يازدهم آبان 1400 ساعت 11:01
کد : 42187

دیفای گروپس دامی برای سرمایه گذاران!!

دیفای گروپس دامی برای سرمایه گذاران!!

اختصاصی ایران هشدار- یکی از پروژه هایی که این روزها توجه کاربران سایت را به خود جلب کرده و سؤالات متعددی در رابطه با آن مطرح شده، پروژه دیفای گروپس است که با استفاده از نام ارزهای دیجیتال در حال جذب سپرده و توسعه فعالیت خود است.

این پروژه خود را پلتفرم مبادلاتی معرفی کرده که با توسعه رابط کاربری شرایط تبادل رمزارزها را برای کاربران مبتدی و حرفه ای فراهم کرده است. البته تبادل رمزارها هدف کوتاه مدت سایت معرفی شده و هدف کلان ورود به بازار فارکس عنوان شده است. 

در دیفای گروپس کیف پولی ارائه شده که سرمایه گذاران ورودی های رمزارزی خود را به این کیف پول واریز کرده و برنامه های سرمایه گذاری را خریداری می نمایند. نکته قابل توجه در رابطه با این کیف پول ها حضانتی بودن و عدم ارائه کلید خصوصی آنها است. یعنی افراد کنترل دارایی خود در این کیف پول ها را در اختیار گردانندگان پروژه قرار داده و مالک کلیدهای خصوصی کیف پول نیستند. این اقدام خطر عدم بازگشت دارایی کاربران را به دنبال خواهد داشت. 

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با این گروه ادعای پرداخت سود ماهیانه ثابت 10 تا 17 درصدی است که بر روی سایت این پروژه نیز به صورت ویژه ای به آن پرداخته شده است. افراد با رمزارزهای بیت کوین، تتر، اتریوم و ترون بر روی طرح ها سرمایه گذاری کرده و در قالب تتر 10 تا 17 درصد از کل سپرده خود در کیف پول را به عنوان سود دریافت می کنند. این نرخ سود ثابت و ماهیانه با توجه به نوسانات رمزارزها در سراسر دنیا غیرمنطقی و غیرقابل پذیرش است و شائبه پانزی بودن طرح را مطرح می سازد. چگونه پروژه ای که توضیحات دقیقی در مورد نحوه عملکرد خود ارائه نداده و نقشه راه مشخصی ندارد قادر به پرداخت سود ثابت با این مقدار است؟ پاسخ در یک جمله قابل بیان است سودهای تضمین شده از طریق مبالغ جذب شده از طریق کاربران پرداخت می شود یعنی همان شگرد طرح های پانزی!! 

مورد قابل بررسی دیگر در رابطه با این طرح، اعتبار و شفافیت آن است. این پروژه در سپیدنامه خود به جای ارائه جزئیات فنی دقیق از ساز و کار تولید سود در این پروژه، صرفاً مفاهیم کلی را بیان کرده است. در نقشه راه ارائه شده توسط دیفای نیز به‌روزرسانی آن در سه ماهه نخست سال 2020 متوقف شده و از تکمیل سایر مراحل خبری نیست. 

در نهایت چیزی که موضوع کلاهبرداری بودن این پروژه را قوت میبخشد امکان ثبت نام کاربران ایرانی و الزام ارائه کد معرف است. همانطور که می‌دانید، ایران تحت تحریم‌های مالی بین المللی قرار دارد و ارائه خدمات مالی برای کاربران ایرانی توسط موسسات ثبت شده، مجاز نیست. آنطور که دیفای گروپس ادعا کرده، این پروژه یک موسسه ثبت شده در سوئیس است. چطور یک موسسه ثبت شده به راحتی به کاربران ایرانی خدمات ارائه می دهد؟

مجموع اقدامات انجام شده توسط شرکت از جمله ادعای پرداخت سودهای تضمینی و خارج از عرف، الزام معرفی زیرمجموعه، ارائه بسته‌های زمان دار و از طرفی عدم ارائه اطلاعات کافی و دقیق احتمال کلاهبرداری بودن پروژه را مطرح و خودداری از سرمایه گذاری در آن را ضروری می سازد. 


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42187
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی