تاريخ:اول دی 1400 ساعت 11:10
کد : 42232

دستگیری باند فیشینگ / شهروندان مراقب پیام‌های سامانه ثنا و سایت دیوار باشند

دستگیری باند فیشینگ / شهروندان مراقب پیام‌های سامانه ثنا و سایت دیوار باشند
رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری باند فیشینگ در فضای سایبری با ترفند ارسال لینک تحت عنوان ابلاغ الکترونیک سامانه ثنا خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی اظهار کرد: با ارجاع تعدادی شکوائیه از سوی مرجع قضایی در خصوص برداشت غیر مجاز از حساب، رسیدگی به موضوع ارسال لینک تحت عنوان ابلاغ الکترونیک سامانه ثنا در دستورکار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان مدعی بودند پس از پرداخت وجهی که لینک آن به صورت پیامک برای آن‌ها ارسال شده موجودی حساب آن‌ها خالی شده است که بر اساس اظهارات شاکیان و مستندات موجود مشخص شد مالباختگان در تله فیشینگ دو مرحله‌ای در پی پرداخت‌هایی همچون سامانه ثنا، درج کالا یا خدمات در سایت دیوار ابتدا روی لینک کلیک نموده و در ادامه با پرداخت مبلغ ناچیزی اطلاعات کارت عابر بانک خود را افشا و در ادامه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.   

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی ادامه داد: با بررسی‌های به‌عمل آمده بعدی و همچین عملیات فنی و پلیسی، کارشناسان پلیس فتا رد متهمان را در فضای سایبری پیدا کرده و با هماهنگی قضایی دو متهم در محل مخفیگاه خود شناسایی و دستگیر شدند.

جهانشیری ادامه داد: با اعتراف دو متهم به بزه ارتکابی با بررسی ادله موجود، رد متهم اصلی که اقدام به کدنویسی‌ برنامه و جاسوس‌افزار موجود کرده و با همدستی دو تن دیگر اقدام به پولشویی کرده بود در استان گیلان شناسایی و با تهیه نیابت قضایی دستگیر شد.

وی به کاربران هشدار داد: لازمه زندگی در عصر فناوری اطلاعات افزایش آگاهی و دانش سایبری است و باید از امروز  با افزایش دانش سایبری قادر به رعایت امنیت به منظور پیشگیری از هرگونه دسترسی غیر مجاز به داده‌های مهم و حساس از جمله کارت‌های عابر بانک باشیم.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42232
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی