تاريخ:بيست و سوم اسفند 1400 ساعت 11:39
کد : 42281

راه اندازی سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی

راه اندازی سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی

امروز سامانه‌ای رونمایی شد تا شکایت از کسب و کارهای اینترنتی به صورت برخط با روش جمع سپاری داوری شود که با توجه به افزایش شدید حجم فروش و معاملات الکترونیک، ضروری بود.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت از ثبت ماهانه ۲۵۰۰ شکایت از کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و وعده داد که با راه‌اندازی سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی، تخلفات کاهش یابد.
 سیدرضا فاطمی امین در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی و داوری جمعی برخط (CODR)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز سامانه‌ای رونمایی شد تا شکایت از کسب و کارهای اینترنتی به صورت برخط با روش جمع سپاری داوری شود که با توجه به افزایش شدید حجم فروش و معاملات الکترونیک، ضروری بود.
وی از ثبت ماهانه حدود ۲۵۰۰ شکایت از کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و گفت: امیدوارم نتیجه اجرای این سامانه فقط این نباشد که به ۲۵۰۰ شکایت بهتر و سریع‌تر رسیدگی شود. چون این امر محقق می‌شود، اما چون الزامات قوی پشت سامانه هست بیشتر نقش بازدارنده خواهد داشت.
وزیر صمت با اشاره به تسهیل روند شکایت و رسیدگی سه هفته‌ای در سامانه هوشمند رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی، گفت: اما اهمیت ویژه تکمیل پرونده کسب و کارها است. بنابراین تخلفات کاهش خواهد یافت.
اصغر جهانگیر - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه نیز در حاشیه این مراسم در پاسخ به اینکه چه زمانی دولت الکترونیک محقق می‌شود، گفت: زمانی دولت به معنای واقعی الکترونیک می‌شود که زیرساخت‌ها فراهم شود. البته این سامانه‌ها هم می‌تواند علاوه بر پیشگیری از دعاوی واهی، از جرم پیشگیری کند.
وی با بیان اینکه با اجرای سامانه‌ یاد شده کسب و کارها تحت تاثیر شکایت‌های واهی قرار نمی‌گیرند و مردم هم از خرید خود مطمئن می‌شوند، تصریح کرد: تعرفه شکایت هم زیاد نیست چون محکوم پرداخت می‌کند. پس از شکایت واهی جلوگیری می‌کند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42281
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی