تاريخ:ششم ارديبهشت 1401 ساعت 09:54
کد : 42299

کلاهبرداری چوپان دروغگو با سکه‌های تقلبی

کلاهبرداری چوپان دروغگو با سکه‌های تقلبی
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی خبر داد که با معرفی خود به‌عنوان چوپان، ۷۸ سکه تاریخی تقلبی را به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال فروخته و متواری شده بود.

به گزارش ایران هشدار  به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ حسین تُرکیان، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در پی وصول پرونده کلاهبرداری در قالب چوپان دروغگو، کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد که تعدادی عکس مربوط به سکه‌های طلای تاریخی بر روی گوشی من ارسال شد و وقتی که با فرد ارسال کننده تصاویر تماس گرفتم گفت من یک چوپان هستم و این سکه‌ها را در بیابان پیدا کردم و نهایتاً با مانورهای متقلبانه مرا اغفال کرد. این فرد ۷۸ عدد سکه را به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به من فروخت که پس از مراجعه به چند کارشناس متوجه تقلبی بودن آن‌ها شدم.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان افزود: با اطلاعات به دست آمده از شاکی و انجام یک سری اقدامات هوشمندانه و پلیسی سرانجام متهم که دارای ۱۰ فقره سابقه کیفری در زمینه خرید و فروش سکه‌های تقلبی است شناسایی و طی یک عملیات ضربتی حین کلاهبرداری از فردی دیگر دستگیر شد.

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه متهم برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شده است، گفت: در بررسی‌ها و استعلامات صورت گرفته مشخص شد فرد مذکور به این شیوه در استان‌های چهارمحال و بختیاری و تهران از شهروندان کلاهبرداری کرده که تحقیقات در این زمینه و شناسایی مال‌باختگان ادامه دارد.
 
 این مقام انتظامی با بیان اینکه خرید و فروش اشیای تاریخی و باستانی جرم است و برای مرتکبان آن‌ها مجازات تعیین شده، گفت: عده‌ای از افراد سودجو و فرصت‌طلب با در نظر گرفتن همین موضوع که خریداران به دلیل ترس از گرفتار شدن توسط قانون جرئت شکایت کردن ندارند از آنان کلاهبرداری کرده و به نیت شوم خود دست می‌یابند که در این خصوص به شهروندان توصیه می‌کنیم از وارد شدن در این‌گونه معاملات خودداری کرده و در صورت مواجهه با این‌گونه افراد مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42299
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی